Nema 23 A4988 ile calisirmi

telsiz

Üye
Youtube da calistiranlar var ne kadar saglikli acaba denemesini yapan oldumu aranizda

https://www.pololu.com/product/1182

Burada diyorki;
"8 V ila 35 V arasında çalışır ve bir ısı emicisi veya zorlamalı hava akışı olmaksızın her faz için yaklaşık 1 A'ya kadar teslim edebilir (yeterli ek soğutma ile bobin başına 2 A değerine sahiptir)."

Nema 23 motorlarda gerilim ve akım değerleri çok çeşitli olabiliyor.
Elinizdeki motorun akım gerilim değerleri yukarıda yazana uygun ise kullanabilirsiniz. Aksi takdirde mümkün değil.

A4988 değilde drv8825 ile extra bir soğurma ile faz 2A 'e kadar kullanılabilinir.

Drv8825 ile Nema23 1,9NM step motoru cnc takarak işleme yaptım.Ahşap işlemiştim.Gayet güzel çalıştı.Sürücü üzerindeki pasif soğutucu ısındığı için fan kullanmıştım.Sonuç olarak çalıştırıyor.Hatta şöyle söyleyebilirim TB6560 gibi sürücülere göre daha güzel sürmüştü motoru.

Drv8825 ile Nema23 1,9NM step motoru cnc takarak işleme yaptım.Ahşap işlemiştim.Gayet güzel çalıştı.Sürücü üzerindeki pasif soğutucu ısındığı için fan kullanmıştım.Sonuç olarak çalıştırıyor.Hatta şöyle söyleyebilirim TB6560 gibi sürücülere göre daha güzel sürmüştü motoru.
Bende de drv8825 ve nema 23 var ama biraz türlü verimli çalıştıramadım motorlar çok titreyerek zoraki çalışıyor siz nasıl yaptınız

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri