Ne Kadar Deterjan Kullanmalıyız?

GÜRSAN

Üye
Şimdiye kadar bir kere fazla attım sanırım onuda makine söyledi ondan sonra hep çamaşır bitince verdigi raporu okuyarak fazla deterjan atmadıgımı görüyorum, eğer fazla atarsam çamaşır makinem beni raporda uyarıyor yaklaşık 4 senede bir kere fazla deterjan atmışım.
zaten siemens kullanma kulavuzunda fazla deterjanın iyi temizlemeyeceği açıkca belirtilmiş, ama denilgiği gibi baynlar fazla atınca temiz olacak sanıyor.

mesutafsar

Üye
yıkanacak olan çamaşırların kirlilik oranına ve miktarına göre deterjan koyulması gerekmektedir. Ayrıca bu miktar deterjanların içinde gelen ölçek miktarını geçmeyecek şekilde olacak.

Hepar_-_

Üye
paylaşımınızı çk yararlı buldum. Tesekkür ederim emeği geçenlere. Sayenizde biraz olsun bilinçlendik

Banker

Üye
Yararlı bir paylaşım olmuş, bu nedenle konuyu sürekli gündemde tutmak lazım diye düşünüyorum.İnsanlarımızın bilinç seviyelerinin yükselmesi hem kendilerine, hem de ülke ekonomisine çok önemli katkılar sağlar.Herkese iyi seneler dilerim.

ibokozan

Üye
Gram olarak değil de ölçü olarak verilse daha iyi olur kanaatim, ben en küçük çay bardağı ile atıyorum yine de fazla oluyor gibime geliyor

mobil<10kbps

yawuz58

Üye
bu konuyu ev hanımlarına anlatmak zor aslında makinelerde böyle sistem olması lazım ben konuyu yeni gördüm artık bizimkileri bu konuda uyaracağım

cankk01

Üye
konu hoşuma gitti. güncel olsun. yarım çay bardağı ideal, ikna oldum.

Aircont

Üye
Çok deterjan çok temizlik değildir
Az kullanılması gerekir çünkü çamaşır makinası çamaşırları birbirine sürtme yöntemiyle temizler fazla deterjan çamaşırda aşırı kaygan yüzey oluşturur ve temizlenmez
Yarım çay bardağı veya biraz fazlası ideal dir

Selamlar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

ehliyal

Üye
kıymetli arkadaşlar, deterjan kullanmaya mecbur muyuz? mesela limon tuzu, sirke yada başka yöntem deneyenler var mı? deterjana alternatif neler yaparız? tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,533
Kullanıcılar
392,270
Son üye
Özlemala

Yeni konular