N5N60 Mosfet İle Doğrultucu

tncy.yx7

Üye
Elimde N5N60 200V 60A Mosfet var DataSheetini İncelediğimde Doğrultucu Olduğunu Öğrendim 9V'luk Bir Trafoyu DC'ye Çevirebilir mıyız? böyle bir içerik bulamadım şimdiden teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elimde N5N60 200V 60A Mosfet var DataSheetini İncelediğimde Doğrultucu Olduğunu Öğrendim 9V'luk Bir Trafoyu DC'ye Çevirebilir mıyız? böyle bir içerik bulamadım şimdiden teşekkür ederim.
Mosfet için sürücü devre gerekir . Diyot gibi bağla çalıştır bir eleman değildir . Köprü diyot kullanın .

(Eğer içindeki koruma diyodundan bahsetmiyorsanız),.
Cevap hem kullanılabilir hem kullanılamaz.
Aslında, bir çok avantajı var, üzerinde, diyot'a nazaran çok daha az voltaj düştüğü için kullanılması doğr, az ısınıyor.
Ancak Kullanılamadığı yerler var mesela alternatörler veya dinamo vs gibi.

Bağlantı şekli: Gate ve Drain kısa devre ediliyor aşağıda P tipi ve N tipi bağlantı var.

mosfet_diode.png

Kullanıldığı yerler
1. Elektromanyetik alan şiddetini ölçmekte kullanılan devrelerde, özellikle şönt-diyot olan yerlerde, diyot yerine:
shunt-diode.png

Power Mosfetl ile doğrultma Bu prensip şeması ancak bu uygulama için entegreler var (mosfet gate kontrolü)
power_mosfet_rectifier.png

LM74670.png

Isı dağılımının mükemmel olduğunu gösteriyor..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri