Multimetre tamiri yardim unit UT58A

Arkadaslar elimde unit marka UT58A ölçü aleti vardı. Arkadaşlar kısa devre ya da direnç kademesinde 220v verip yakmışlar. Elinde bu marka olup da resimdeki gibi içinin fotoğraflarını yollayabilir mi. Çoğu kompenet patlamış ne olduğu veya değerleri okunamıyor. Açık devre semasini zaten bulamam diye hiç aramadim. Şimdiden teşekkürler. Benim gibi elinde bozuk ölçü aleti olan kişiler marka model bilgisi yazıp arızalı parçaların ne olduğunu başkalarından talep eder , elinde sağlam olan ile de başkasına yardim ederse hepimizin işi görülür malum hersey çok pahalı yakında voltajı elimizle denemek zorunda kalacaz

Ekli dosyalar

• 20220211_102255.jpg
    20220211_102255.jpg
    213.9 KB · Görüntüleme: 50
  • 20220211_101528.jpg
    20220211_101528.jpg
    157.8 KB · Görüntüleme: 43
Geçmiş olsun. Çok kötü patlamış.

Şahsi yorumum bu voltaj ölçümü yapan entegreyide götürmüştür. Siz pasif parçaları da değiştirseniz ölçü aleti kurtulmayacaktır. Durum bunu gösteriyor.
Deneme tahtası gibi bunun üzerinde yapılabilecek, aklımıza gelen herseyi deneyelim. Bu kurtulmazsa bile başka ölçü aletlerinde tecrübe edinmiş oluruz. Formdaki arkadaşlar faydalanabilir. Fikir sizden uygulama benden

Bu şema işinizi görür mü ? Kolay gelsin .

ut58a.png

Ekli dosyalar

• multimeter_ut58a_sch.pdf
    254.6 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Bu şema işinizi görür mü ? Kolay gelsin .

Ekli dosyayı görüntüle 85084
Cok teşekkür ederim Hocam işimi görür bunun içinden cikabilirsem. Yanık malzemelerin bu semada yerlerini bulabilirsem.
Cok teşekkür ederim Hocam işimi görür bunun içinden cikabilirsem. Yanık malzemelerin bu semada yerlerini bulabilirsem.
Kompanetlerin yazıları semadakiyle aynıymış bi kaç tanesini kontrol ettim(r40 gibi). Simdi kolaylaştı işimiz. Allah razı olsun hocam

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri