Multimetre nasıl çalışır, arızası nasıl bulunur ?

Alkali01

Üye
Merhaba, multimetrenin nasıl çalıştığı arıza bulma ve tamiri üzerine derin,detaylı bilgi ve döküman gerekli. internette iki kelimelik cümlelerden baska bir sey bulamadım. bilgisi olan var mıdır ?

Merhaba, multimetrenin nasıl çalıştığı arıza bulma ve tamiri üzerine derin,detaylı bilgi ve döküman gerekli. internette iki kelimelik cümlelerden baska bir sey bulamadım. bilgisi olan var mıdır ?
Arkadaşin reklamcisi gibi oldum ama youtube de Kemal Cambaz var. Takipçilerinin kolay arızalarıni tamir edip kendine de video çekiyor bu bahaneyle. Bir irtibata geç. Şansını dene.

Forum içinde ve dışında araştırma yapmaniz şema linkleri vardı

multimetre nasıl kullanılır değil , teknik olarak nasıl çalışır ve arızası nasıl bulunur !
şemada şöyle bir sorun var. cihazın konnektörleri iki katlı ve şemadaki kontaktör yollarıyla gerçektekini tespit edemiyorum ne yapmalı ?

arkadaşım, videoları izle yeteri kadar var. bir de elemanları tanıman lazım. ne işe yarar bileceksin, sonra nasıl ölçüldüğünü bileceksin. multimetre arızayı bulmaz, kullanıcı multimetre kullanarak ölçüm yaparak arızalı parçayı bulur.

Arkadaşin reklamcisi gibi oldum ama youtube de Kemal Cambaz var. Takipçilerinin kolay arızalarıni tamir edip kendine de video çekiyor bu bahaneyle. Bir irtibata geç. Şansını dene.
evet tanıyorum güzel fikir ona da yazayım üstad
şemadaki yollarla ,attığım fotoğraflara bakarak hangisi hangi yol işaretleyebilir misin üstad ?

geçen fluke yazdım nazara geldi elemanlar patlatmış açtım baktım entegre gümlemiş.:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri