Multimetre alacağım yardımcı olurmusunuz

merhaba arkadaşlar
true rms ve ncv özellikli ve diyot capasitör kondansatör ölçümü konusunda doğru ölçüm yapan bir multimetre ihtiyacım var ,
birtane buldum fakat ncv özellikli yok ,
aşağıdaki multimetre özelliklerine artı ncv olan multimetre ihtiyacım var
önerileriniz nedir
https://www.hepsiburada.com/toolfix...leti-p-HBV0000135GO1?magaza=Digiworldelektroo

1- hoca filan değilim, hoca camide olur
2- ne kadar çok özellik o kadar risktir
3- ben hala kapasitörleri kapasitörmetre ile ölçüyorum
4- hala analog makine kullanıyorum
5-digital makine de olmazsa olmaz
6- tek aletten her şeyi beklemek tamircinin işine çok yaramaz, kolaylıktır ama hata yaptırabilir.
insanların imzasını bir okuyun, okuyun ki kim olduğunu bilesiniz (naçizane)

@Mr_YAMYAM usta, yeniler yada yeni öğrenenler "zeki müren'de bizi görecek mi?" sorusunu soruyorlar. hani yaşlı mıyım genç miyim bilemiyorum. bildiğin tamirci "elinden her iş gelir" gibi birisiyim. bilgi kısmı eksik olsa da tamir kısmına elim yatkındır. yani bir yerde gözüm terazidir (buradaki terazi su terazisi anlayan anladı) hani çekiç çivi çakar ama sökemez ya kerpeten lazım yada keser, ama burada keser aynı zamanda çivi de çakar. birde tersaneci keseri vardır, çiviyi hem çakar, hem de söker ve dahi inceden traş yapar. (bu marangoz kısmı bilir anlar) tarafını amma ve lakin o keserle 5lik ten büyük çivi sökersen ustan seni ıslayıp ıslayıp döver. her büyüğün yeteneklinin zayıf tarafları vardır. şimdi benim linkini verdiğim frekans bile ölçüyor ama osiloskopla boy ölçüşemez. kapasitör ölçüyor ama benim kapasitörmetre ile yarışamaz gibi gibi daha uzar gider. yani bize eskiler derdi ki; nerede çokluk orada b ... luk bence anlayan anladı.

@Mr_YAMYAM usta, yeniler yada yeni öğrenenler "zeki müren'de bizi görecek mi?" sorusunu soruyorlar. hani yaşlı mıyım genç miyim bilemiyorum. bildiğin tamirci "elinden her iş gelir" gibi birisiyim. bilgi kısmı eksik olsa da tamir kısmına elim yatkındır. yani bir yerde gözüm terazidir (buradaki terazi su terazisi anlayan anladı) hani çekiç çivi çakar ama sökemez ya kerpeten lazım yada keser, ama burada keser aynı zamanda çivi de çakar. birde tersaneci keseri vardır, çiviyi hem çakar, hem de söker ve dahi inceden traş yapar. (bu marangoz kısmı bilir anlar) tarafını amma ve lakin o keserle 5lik ten büyük çivi sökersen ustan seni ıslayıp ıslayıp döver. her büyüğün yeteneklinin zayıf tarafları vardır. şimdi benim linkini verdiğim frekans bile ölçüyor ama osiloskopla boy ölçüşemez. kapasitör ölçüyor ama benim kapasitörmetre ile yarışamaz gibi gibi daha uzar gider. yani bize eskiler derdi ki; nerede çokluk orada b ... luk bence anlayan anladı.
Adam'ım.
Benim 25 yıl önce almış olduğum BECKMANN DM27XL ölçü aletim var.
Bu aleti 235$ a almıştım da satıcı arkadaş gudurmuştu :D
Çünkü pazarlıkla bana vermiş olduğu fiyattan yenisini alabiliyordu :)
https://www.radwell.co.uk/en-GB/Buy/WAVETEK/BECKMAN/DM27XL/?redirect=true
http://beckman.industry-server.com/multimeter/dm27xl/203021.htm

O yıllarda 300$ gibi satılan FLUKE ler de vardı.
Tek farkı true RMS özellik olduğu için o farkı vermemiştim.
Gel gelelim bundan 8 sene kadar önce bir arkadaşla ortak iş yaparken UNI-T alalım demişti. Günümüzde ele alnınabilecek tek marka olmasına rağmen, benim ilkel ölçü aleti ile yarışamıyordu.
Günümüzde o kadar çeşit ölçü aleti var ki, ama teknik ömürleri sadece birkaç sene.
Ben ise BECKMANN aletimi hala kullanıyorum.
Amaç endüstriyel kullanım ise biraz daha dayanıklılık ve belli koşullar gerekir. Amatör kullanım için ise kullanabileceğin kadar kullanırsın.
Yine de belirtmem gerekirse.
Benim ölçü aletimde frekans, kapasite gibi ek özellikler olsa da, esasen doğru bir ölçüm için pek kullanılmayı uygun bulmam. Haricen frekans metrem de bulunmaktadır.

Konu biraz eskimiş ama eğer almadiysaniz bi kaç tavsiyem olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri