mubarek kurban bayramınızı öncelıkle kutluyorum

tekin126

Profesyonel Üye
hoşuma gıden bır olayı paylaşmak ıstıyorum sizlerınde hoşunuza gıdeceğını bılıyorum:)PKK lı teroristler hakkarıde bölgesel bir radyodan istekte bulunmuşlar şarkı Dağlara gel dağlara:) bunun anonsunu duyan Özel harekat radyoya baskın yapıip şarkıyı değiştırıyor ve aynen bu şarkı çalınıyor dağlar senı delık delık delerım :)nasıl ama gerçekten hoşuma gıttı gurur duydum

Oyunlar, oyunlar... Adamlar dağlara davet etmiş özel harekat radyoya gidiyor, davete icabet etmek gerek. Mesele radyonun özel harekat zoruyla şarkı değiştirmesi değil mesele o radyonun zaten böyle bir isteğe kulak asmamasını sağlamak, kendini Türk bilen vatandaşı bile memleketinden soğuturken neden ırk olarak Türk olmayan biri Ne mutlu Türk'üm diyene desin, mutlu bir Türk mü görüyor adam, ben Amerika'da mühendislik yapan Türk tanıyorum bazen öyle bir durum oluyorki yaşasın Amerika diye bağırıyoruz diyor bu adam niye böyle davranıyor, bizim farklı ırklardan olan vatandaşlarımız neden bunu yapamıyor, hepsi oyun, bana göre ırk dil din soy sop mevki akla gelebilecek hertürlü ayrım yanlıştır, bu yanlışı sürdürmek için yapılan herşeyde yanlıştır, benim saydığım her çeşitten arkadaşım mevcut, hepsindede ortak paydada buluşuyoruz, adamın kendi seçmesiği bir özelliğinden dolayı onu yargılamak banamı kalmış. Oğluna sigara içmeyi yasaklayan bir baba oğlunun odasını basar gibi gidip radyo basıyor adam, bumu yapabildiği dağları delecekmiş ne konuşuyorsun git del o zaman, yazık bize bende boşuna konuşuyorum, dağa çıkan adam niye dağda olduğunu bilmiyor radyoyu basan adam niye radyoda olduğunu arada iki ırktanda gençlere yazık oluyor, mevzu uzun hakkımızda hayırlısı.

Sayın Karaapak, Sayın Tekin tüm üyelerimizin bayramlarını tebrik ederim.Her iki yazıyıda okudum ama sn. KARAAPAK radyo anonsunun haricinde konuya açılım getirip olayı TÜRK -KÜRT mevzusuna getirmiş ve haklı olduğu yerlerde var.Ama Millet olarak hepimiz artık biliyoruzki TÜRK - KÜRT meselesi yok TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VE pkk sorunu var .Dağa çıkanların hepsi Kürtmü? Yo içlerinde süryani,yezidi,ermeni olup milletimizi sırtından hançerlemek isteyen hainler sürüsü var.Devletimiz Kürt kardeşlerimize uyguladığı yanlış bakış açısını son yıllarda düzeltti.Rabbim yaratırken hiçbirimize sormadı "seni hangi ırktan yaratayım ey kulum ?"diye onun için sınırlarımız içindeki vatandaşlarımız hangi ırk ,köken,din ,dil mezhepten olursa olsun güzel ülkemizin bir parçasıdır,tüm doğallığı ile.....

.)sayın karaapak ıyı guzel dersınde benım vurgulamak ıstedığım başka o hakkarıdekı radyonun başinda siz olsanız sizden boyle bır ıstek te bulunsa pkk mılıtanları siz ne yaparsınız ? hakkarıdekı radyo yonetıcısı ısteklerı yayınlamak zorunda çunku yayınlamazsa ertesı gun havaya uçururlar ama özel harekatın yaptığı doğru sıkıysa radyo ıstasyonuna yaklaşsınlar şimdı :)sanırım demek ıstedığım anlaşildı ha dağdakı afedersınız şerefsız mılıtan zaten türk vatandaşiysa kullanıldığını bılmıyorsa dıyecek bişey yok yabanci mılıtanların maşası olup kürt kardeşlerımızı kendı ırkrkdaşlarına kurşun sıkıyorsa insan olduğuna ınanmıyorum benım gözümde zavallı amaci bellı olmıyan vahşi her an kullanılmaya hazır ölüm makınesı bunuda sürilı ıranlı ermenı şerefsizlerı çok ıyı kullanıyorlar takmışlar boyunlarına tasmayı hakkarıde radyoyuda basarlar okuluda basarlar yapacakları bu ama özel harekatta dağlar senı delık delık delerım şarkısı gıbı bu itlerı delık delik delıyor benım gurur duyduğumda bu insan olsalar başim gözum ustune severımde saygıda duyarımda :)insan olmadıkları için delık delik edılmesınden edenlerın ellerıne sağlık gurur duyuyorum:)

Oyunlar, oyunlar... Adamlar dağlara davet etmiş özel harekat radyoya gidiyor, davete icabet etmek gerek. Mesele radyonun özel harekat zoruyla şarkı değiştirmesi değil mesele o radyonun zaten böyle bir isteğe kulak asmamasını sağlamak, kendini Türk bilen vatandaşı bile memleketinden soğuturken neden ırk olarak Türk olmayan biri Ne mutlu Türk'üm diyene desin, mutlu bir Türk mü görüyor adam, ben Amerika'da mühendislik yapan Türk tanıyorum bazen öyle bir durum oluyorki yaşasın Amerika diye bağırıyoruz diyor bu adam niye böyle davranıyor, bizim farklı ırklardan olan vatandaşlarımız neden bunu yapamıyor, hepsi oyun, bana göre ırk dil din soy sop mevki akla gelebilecek hertürlü ayrım yanlıştır, bu yanlışı sürdürmek için yapılan herşeyde yanlıştır, benim saydığım her çeşitten arkadaşım mevcut, hepsindede ortak paydada buluşuyoruz, adamın kendi seçmesiği bir özelliğinden dolayı onu yargılamak banamı kalmış. Oğluna sigara içmeyi yasaklayan bir baba oğlunun odasını basar gibi gidip radyo basıyor adam, bumu yapabildiği dağları delecekmiş ne konuşuyorsun git del o zaman, yazık bize bende boşuna konuşuyorum, dağa çıkan adam niye dağda olduğunu bilmiyor radyoyu basan adam niye radyoda olduğunu arada iki ırktanda gençlere yazık oluyor, mevzu uzun hakkımızda hayırlısı.

Daha öncede söylediğim gibi mevzu uzun, bende anlatmak istediklerimi burada tam manasıyla ifade edebileceğime inanmıyorum, şunu tekrar vurgulamak istiyorum hepimizin hemfikir olduğu gibi ayrımcılığa karşıyım bu iyi ve kötü ayrımı olmadığı müddetçe, herkezin fikri özgürlüğüde var fikir ve düşüncelerini paylaşan arkadaşlarada saygı duyuyorum, ben çözüm getiremeyeceğim konularda uzun uzun tartışmayı sevmiyorum, bu yüzden vaktimi başarabileceğim faydalı işlere ayırma yönünde kullanıyorum. Ben "zeitgeist addendum" belgeseline yakın bir görüşe sahibim, güzel açıklamalar mevcut bende onun üzerine birşeyler ekleyip bir kanıya vardım o yüzden bu tip durumlar bariz oyunlar olarak gözüme çarpıyor, isteyenler, merak edenler belgeseli izleyebilirler.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri