mplab hata

vedat5452

Üye
arkadaşlar mplabta yazdığım programı derlediğim zaman aşağidaki gibi bir hata veriyor.tüm kullanma klavuzlarını uyguladım ama olmadı bu hatayla karşılaşan arkadaşlardan yardım bekliyorum

----------------------------------------------------------------------
Debug build of project `D:\PROJELER\deneme1.mcp' started.
Language tool versions: MPASMWIN.exe v5.31, mplink.exe v4.31
Preprocessor symbol `__DEBUG' is defined.
Mon Nov 09 23:54:51 2009
Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Deleted file "D:\PROJELER\deneme1.mcs".
Clean: Done.
Build aborted. The project contains no source files.
Debug build of project `D:\PROJELER\deneme1.mcp' failed.
Language tool versions: MPASMWIN.exe v5.31, mplink.exe v4.31
Preprocessor symbol `__DEBUG' is defined.
Mon Nov 09 23:54:52 2009
BUILD FAILED

Yol hatası weriyordur!
Programı kaydederken M-file da kodları yazarsan daha iyi olur.Direk yazman tercih edilmez!

arkadaşım c veya d sürücüsünde yeni klasör olustur. derleme sonunda oluşacak hex v.b dosyalr için bu klasörü seç. (derleme yaparken sorar)her hangi bir klasörün içinde degğil direk c veya d oluştur.
bende masa üstüne dosya oluşturmuştum bir türlü derleme yapamadım çok uğraşmıştım.
bir dene. kolay gelsin.

log dosyasında derlemesi asm compiler ile yaptığını söylüyor program kodların asm değilmi

4-5 bilinmeyenli denklem gibi konuşmayın lütfen :S acemeyiz anlamıyoruz benimde doğru yazdığım yazılımlara hata veriyor çok acil yardım plZ

mplab da yazdığım bi kod sonucunda böyle bir hata veriyor...
"please put the .asm file that yuo would like to assemble intı focus and try again" ,sebebini bulamadm bi türlü,yardımcı olabilecek olan varmı??

dostum yazdın asm yi kaydederken deneme1.asm olarak kaydediceksin yani asm oldunu belirticeksin mplaba birde en son satırda olmayan bi sembol kullanmışsın komutları dogru yazdını kontrol et . bide kaydettikten sonra sayfa üzerinde sağ tıklayıp ad to project var ona tıkla sonra build le derle kolay gelsin..;)

hata nedeni yazıyor zaten ....

The project contains no source files.

kaynak dosya tanımlanmamış. projeye eklenmemiş.

arkadaşlar aynı sorun benim başımda da var inanın tüm kodlar doğru olduğu halde program derlemiyor. bunun kolayı yokmu

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri