Motor ve sürücüsü

okan uzun

Üye
Beyler merhaba doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum ama 1000 w dc 12-24v iki adet dc elektrik motorundan yük arabası yapmak istiyorum yön kontrolünü joystick ile yapacam malzeme nasıl bişey kullanmam lazım 500 kg taşımam lazım yardımcı olurmusunız

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Son düzenleme:
Sağ sol olayı da olacak joystick ile ileri geri hızlanacak sağ sol yapacak tekerlekli sandalyelerin prensibi

tamam pwm ile kontrol edilecek dediğiniz gibi yani.

Peki nasıl bi sistem kurmalıyım Süleyman bey elektronik bilgim yüzeysel benim de

elektronik bilginiz yüzeysel seviyede ise malesef hazır sürücü alıp kullanmanızı öneririm hazır devredeki potansiyomtre uçlarını joystick içindeki potansiyometre uçlarına bağlayacaksınız yön kontrol içinse basitce çift yönlü anahtar olabilir.

Hazır sürücüyü motora göre mi seçmem gerekecek audino gibi bişey mi hazır sürücü dediğiniz şey

Ooo tamam teşekkürler 1200 w olayı 1200 w a kadar demek demi 750 800 ü de çalıştırabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri