motor secımı yardım lütfen :)

benim calısıtıgım bır yerde 2.38 genıslıgınde yerden 2.80 yukseklıgınde bır kazan var buna karıstırıcı motoru koycam motor da 4 tane pervane var pervaneler kazan ıcınde 20 ve 70 ıncı cm lere denk gelıor ıcınde kımyasal olacagı ıcın vızkozite yuksek yanı sudan veya baska bır madde karıstırmaktan daha zor olacak kac kw motor koysam rahat rahat calıstırırım devırde 600 olacak

bu arada 5 ton kimyasal karıştırcak bu motor ve 4 saat 5 saat calıscak vizkozite 4500

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
benim calısıtıgım bır yerde 2.38 genıslıgınde yerden 2.80 yukseklıgınde bır kazan var buna karıstırıcı motoru koycam motor da 4 tane pervane var pervaneler kazan ıcınde 20 ve 70 ıncı cm lere denk gelıor ıcınde kımyasal olacagı ıcın vızkozite yuksek yanı sudan veya baska bır madde karıstırmaktan daha zor olacak kac kw motor koysam rahat rahat calıstırırım devırde 600 olacak
Selahattin Bey Merhaba,
Bu tarz uygulamalarda karıştırıcı üretimi ve satışı yapan firmalarla görüşüp bilgi almanızı tavsiye ederim.Ancak bana sorarsanız asenkron motor gücü olarak 2,2kw veya 3kw motor derim ama 600 d/dakika ise redüktör yada driver kullanarak bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.Redüktörden dolayı belki güç değişebilir ben daha çok 26-30 devir arasında bu uygulamalarda bulundum.

driver ile cok maliyetli oluyor redüktör ile devir işi tamam da 2.2 kw motor cok ama cok dusuk vizkozite icin 30 kw tan aşağı olacagını dusunmuyorum genede tessekur ederım hasan bey

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri