Motor Ödevi

sa abilerim . okulda öğretmen bir motor devresi verdi . sınıfta 16 kişiyiz herkez kafayı yordu ama bir türlü bulamadık nasıl olacağını yardım edebilir misiniz acaba ? hocanın verdiği soruyu yazıyorum
--
Üç fazlı iki motor , aşağıda belirtilen şekilde çalışacaktır . buna uygun devrenin kumanda şemasını TSE dikey normu ile çiziniz .
1-birinci motor start butonuna basıldığı sürece çalışacaktır.
2-ikinci motor start butonuna basıldıktan sonra sürekli olarak çalışacaktır.
3-stop butonuna basılınca sistemin enerjisi kesilecektir.
Yukarıdaki şartları sağlayacak şekilde kumanda ve güç devresini TSE dikey Normda Çiziniz.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sekil2-8.gifsorunuzu yanlış anlamadıysam devreniz bu a kontaktörü ne 1 motor m kontaktörüne 1 motor bağlayın

KPXglO.png

devrenin kumanda ve güç devresi bu yani dimi :) internetten modülden buldum bunu :)

Devrede tek motor kullanılacaksa bu devre olur yok iki motor kullanılacaksa sn @demirer34 ün devresi kullanılmalı.Güç devresinede ekleme yapılacak böylelikle.

Ek. Şunuda belirtmek lazım demirer34 ustamızın devresinde iki motor aynı anda çalışmaz nasıl bir devre istediğinizi belirtirseniz ona göre nokta atışı yapılır :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri