Motor Ödevi

merhaba arkadaşlar ben bu sitede yeniyim konuyu doğru yere mi açtım yanlış yeremi açtım bilmiyorum yanlışsa özür dilerim . arkadaşlar benim AC SARIM TEKNİKLERİ diye bir dersim var lise 3'e gidiyorum . hocamız bir performans ödevi verdi . bana yardımcı olabilecek var mı ? (performans ödevini bu önümüzdeki pazartesi vermem lazım)

KONU:üç fazlı sistemlerde kontaktör termik kullanarak 3 fazlı motor güç ve kumanda şeması çizimi 15 KVA yıldız ve üçgen çalışan motorun yıldızda ve üçgende akım hesapları (COS 05) (yıldız 220 üçgen 380) V
değerlendirme kriterleri:
1. sayfa akım gerilim güç hesaplamaları 30 puan
2. sayfa sisteme bağlantı deney şeması 30 puan
3. sayfa bulunan cevapların ölçekli olarak akım vektör diyagramlarının çizilmesi 40 puan

►arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
abi kimsemi cevap yazmaz . 40 kişi bakmış kimse birşey yazmamış lütfen ödevi pazartesi vermem gerekiyor ....

Diğer sorularından; Güç hesabı, P = 1.73 X U X X cosfide degerleri siz yerine koyun ve hesaplayın. 380 ve 220 volt gerılımler için iki ayrı hesap yapacaksınız.
Kolay gelsin..

Diğer sorularından; Güç hesabı, P = 1.73 X U X X cosfide degerleri siz yerine koyun ve hesaplayın. 380 ve 220 volt gerılımler için iki ayrı hesap yapacaksınız.
Kolay gelsin..
merhaba facebook hesabınız varsa linkini paylaşırmısınız sizinle konuşmam lazım

merhaba ben ödevi bu şekilde yaptım doğru mu ?
Hesaplamalar
vlvg6.jpg

Çizimleren bir tanesi
vlvh8.jpg

Çizimlerden bir diğeri
vlvhx.jpg

vektör(yanlış galiba)
vlvjf.jpg

--- CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM ---

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular