Mosfet Üzerindeki Numara ile bulamıyorum

carso

Üye
Merhabalar arkadaşlar

Elimde P116M H1P92 F8707 Yazılı Mosfet var Ana voltaj öncesi filtrelemeyi yapıyor bu mosfet şuan şaşe yapıyor.

Sorum şu üzerindeki yazan rakamlar ile bulamadım aynı mosfetten araştırmamda alttaki linkte buna benzerlerini getirmekte P116M H1P92 F8707 koda göre özelliklerini karşılaştırma yapamadığım için tereddüt ettim .Bunlar hangisi aynı uyumludur ve neye göre karşılaştırma yapmam gerekir (eskisinde bilgi çıkmadığı için karşılaştırma yapamıyorum)

https://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=P116M H1P92 F8707

hlibpxg.jpg

üzerindeki numaralardan çıkmıyor son F8707 çıkıyor lakin piyasadaki ler farklı uyum olması için yazdım
aradığın arkadaş bu, istediğin gibi incele bak. nette ararken aradığın her şey bire bir çıkmaz. bak mosfet zaten IRF yim diye üzerine yazmış. IRF logosu var üzerinde.

Araştırmanız .
datasheet ?

www.irf.com

Yol gösterici foto . ( örnek )

MOSFET OKUMA (1).png

MOSFET OKUMA.png

Merhabalar arkadaşlar

Elimde P116M H1P92 F8707 Yazılı Mosfet var Ana voltaj öncesi filtrelemeyi yapıyor bu mosfet şuan şaşe yapıyor.

Sorum şu üzerindeki yazan rakamlar ile bulamadım aynı mosfetten araştırmamda alttaki linkte buna benzerlerini getirmekte P116M H1P92 F8707 koda göre özelliklerini karşılaştırma yapamadığım için tereddüt ettim .Bunlar hangisi aynı uyumludur ve neye göre karşılaştırma yapmam gerekir (eskisinde bilgi çıkmadığı için karşılaştırma yapamıyorum)

https://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=P116M H1P92 F8707

Ekli dosyayı görüntüle 98960

Bu kart ( foto ) nedir ? Toshiba sanki .

Son düzenleme:
aradığın arkadaş bu, istediğin gibi incele bak. nette ararken aradığın her şey bire bir çıkmaz. bak mosfet zaten IRF yim diye üzerine yazmış. IRF logosu var üzerinde.
Teknik bilgisi tam olarak
Bu kart ( foto ) nedir ? Toshiba sanki .
Datashett yok hocam araştırdığımı belirtmiştim mosfet koduna göre bişey çıkmadı benzer aynısı ama kod farklı içeriğine takıldım o yüzden yazdım son rakamı geçerli oluyormuş onu öğrendim genelde bakarım özelliklerine ona göre işlem yaparım elimde 8 bacaklı yok.Evet Toshiba o yüzden doğaçlama gittim mosfet üzerindeki bilgi ile aynısını bulmak istiyordum.Sorum yanlış anlaşıldı sanırım

Teknik bilgisi tam olarak
tam olarak verdiğim linktedir. bak güzel insan, eskiden bileşenleri tanımak için kalın kalın kitaplar vardı, sonra, bir yerlerde linki var paylaştım programlar çıktı ve 2009 dan sonra alldatasheet gibi siteler free olarak paylaşmaya başladı. hani 2010 desen sene 2023 13 yıldır arar bakarım/incelerim. bu arada bana inanmak zorunda değilsin. işin görülsün diye datasheet linkini paylaştım. gözlüklerim yanlış göstermediyse linkteki de 8 bacaklı. bak bu arada özellikle belirteyim ben tamirciyim, elektronikçi değilim. buradaki bütün ustalarıma saygı duyarım. zaten yanlış bir şey paylaşırsam doğrusunu onlar gösterirler/söylerler.
yine söylüyorum aradığın ürün linkte, piyasada var mı araştırmadım, eş değer olarak ne takılabilir araştırmadım ve bana inanmak zorunda değilsin. sana kolay gelsin. bundan sonra da konuya yorum filan yapmam.

tam olarak verdiğim linktedir. bak güzel insan, eskiden bileşenleri tanımak için kalın kalın kitaplar vardı, sonra, bir yerlerde linki var paylaştım programlar çıktı ve 2009 dan sonra alldatasheet gibi siteler free olarak paylaşmaya başladı. hani 2010 desen sene 2023 13 yıldır arar bakarım/incelerim. bu arada bana inanmak zorunda değilsin. işin görülsün diye datasheet linkini paylaştım. gözlüklerim yanlış göstermediyse linkteki de 8 bacaklı. bak bu arada özellikle belirteyim ben tamirciyim, elektronikçi değilim. buradaki bütün ustalarıma saygı duyarım. zaten yanlış bir şey paylaşırsam doğrusunu onlar gösterirler/söylerler.
yine söylüyorum aradığın ürün linkte, piyasada var mı araştırmadım, eş değer olarak ne takılabilir araştırmadım ve bana inanmak zorunda değilsin. sana kolay gelsin. bundan sonra da konuya yorum filan yapmam.
Paylaşımınızı görüp okudum çok teşekkür ederi. inanma meselesi değildi başlarda teknik Bilgi sonrası detay ilk kodu zaman basımı sonda olduğu için devamını getiremedim mosfet temin ettiğim yerden zaman kısıtım olduğu için hızlı sonuç almak istiyordum.Değerli yorum ve çabanız için Extra teşekkür ederim 😊 Emek çok değerli saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri