monafaze motorun devir sayısı nasıl bulunur

sayın nmc ben acızene ustalarım daha ıyı bılırı ama soyle kısaca acıklım sıze. kondansator kullanmmamıın sebebı faz acısı oluştuırmasıdır. yanı kondansator 90 derece faz açısı oluşturmaktadır.ve bu sekılde motor calıstırılabılmektedır. ama tabı motoru boyle çalıştırdığımızda gucunun duseceğinide bilmek gerekır...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın bölüm yöneticisi korkmaz_design benim tam olarak sormak istediğim şu: şimdi tek fazlı motorlarda kondansatörü kullanmamızın sebebi faz farkı yaratarak dönmeyi sağlamak bunu biliyorum. benim aklıma takılan 3 fazlı bir motorda kondansatör kullanarak bu motoru nasıl tek fazlı çalıştırıyoruz. yani burada bağladığımız kondansatör nasıl oluyorda 3 fazlı ile tek fazlı motor arasındaki sargıların sarım farklılığını ortadan kaldıracak etkiyi sağlıyor. cevabınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

nmç ' Alıntı:
... benim aklıma takılan 3 fazlı bir motorda kondansatör kullanarak bu motoru nasıl tek fazlı çalıştırıyoruz. yani burada bağladığımız kondansatör nasıl oluyorda 3 fazlı ile tek fazlı motor arasındaki sargıların sarım farklılığını ortadan kaldıracak etkiyi sağlıyor. cevabınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Üç fazlı motorun sargılarından birisine kondansatör bağlayarak bunu yardımcı sargı gibi kullanıyoruz.
Kodansatör, sarım farklılığını ortadan kaldıramıyor. Sadece üç fazlı motorun bir fazla çalışmasını sağlıyor. Bu durumda da motordan çok verim alınamıyor.

sn. genç arkadaş beni bu konuda aydınlattığınız için teşekkür ederim.

sayım şefim... abim deyerli ve faydalı bilgileriniz için sizlere çok teşekür ediyorum kendi adıma sağolun.. ben bu siteye girdiğim de sizin yazılarınızı ve paylaşmış olduğunuz çizimleri zevkle beyeni ile takip edip okuyorum ve bunun yanı sırada birşeyler öğreniyorum... ben kendi adıma sizlere teşekür etmeyi borç bilip sizlere teşekür ederim abim ...

sayım şefim... abim deyerli ve faydalı bilgileriniz için sizlere çok teşekür ediyorum kendi adıma sağolun.. ben bu siteye girdiğim de sizin yazılarınızı ve paylaşmış olduğunuz çizimleri zevkle beyeni ile takip edip okuyorum ve bunun yanı sırada birşeyler öğreniyorum... ben kendi adıma sizlere teşekür etmeyi borç bilip sizlere teşekür ederim abim ...

Estağfurullah sayın mukavemet arkadaşım, ne demek...
Şayet bildiklerimizi sizlerle paylaşabiliyorsak, sizlerde birşeyler öğrenebiliyorsanız benim için en büyük mutluluktur. Bir "Allah razı olsun " demeniz, teşekkür etmeniz yeterlidir. Bence faydası olmayan bilgi, bilgi değildir.

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri