Modem şifremi unuttum.

asilçocuk

Üye
Merhaba.Evdeki bilgisayarımda xp pro. yüklü.Modemim Philips SNA6500.
Eskiden oluşturduğum modem şifremi unuttuğum için yeni aldığım laptopumda internete giremiyorum.Lütfen yardım edin!

Belki servis şifresi vardır, kitabına falan baktın mı?

Modeminizin arkasında reset tuşu vardır. Genellikle 10-15 sn basılı tutarak veya 2-3 defa belli bir süre basılı tutarak modemi sıfırlar.

Ondan sonra modeminize laptopunuz ile bağlanarak yeni şifre girebilirsiniz.

Ancak reset yaptıktan sonra ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) şifrenizin de sıfırlanacaktır. onu bilmiyorsanız ISS'ye telefon açıp sormanız gerekir.

Son olarak modem resetleneceği için hemen güvenlik ayarlarını yapınız. Yapmazsanız dışarıdan 3. kişilerin bağlanmasını engelleyemezsiniz...

Modem resetleme dışında önerebileceğiniz başka birşey varmı,reset atınca ayarların bozulmasından korkuyorum,kullanımda iyi değilimde.Bilgisayar kilidini aç diye bir kutucukta kullanıcı adı pc yazıyor,şifreyide boş geçip tamama bastığımda bilgisayar açılıyor,ama laptop şifre istiyor bunu nasıl halledebilirim?

kardeş pc modemmin şifresinimi istiyor yoksa pcnin kendi oluşturdugumuz şifre var onumu istiyor bunu açıklasan yardımcı oluruz

Modem resetleme dışında önerebileceğiniz başka birşey varmı,reset atınca ayarların bozulmasından korkuyorum,kullanımda iyi değilimde.Bilgisayar kilidini aç diye bir kutucukta kullanıcı adı pc yazıyor,şifreyide boş geçip tamama bastığımda bilgisayar açılıyor,ama laptop şifre istiyor bunu nasıl halledebilirim?

Modem resetleme dışında bir yolu yok.
Bilgisayar kilidinde boş bıraktığında açıyorsa 2 ihtimal var. Ya şifren zaten yoktur. Açılış penceresi oalrak geliyorudur, ya da guest olarak bağlanıyorsun.

Modemde başka yolu yok. Ama merak etme zaten standart fabrika ayarları ile detaya girmeden internet ve modem ayarlarını yapabilirzin.

Modem resetleme dışında bir yolu yok.
Bilgisayar kilidinde boş bıraktığında açıyorsa 2 ihtimal var. Ya şifren zaten yoktur. Açılış penceresi oalrak geliyorudur, ya da guest olarak bağlanıyorsun.

Modemde başka yolu yok. Ama merak etme zaten standart fabrika ayarları ile detaya girmeden internet ve modem ayarlarını yapabilirzin.

benim de böyle bir sorunum vardı resetliyim dedim bi daha modemi kuramamıştım servis gelip yenisini getirmişti.çünkü reset düğmesini kırmışım bastırırken aman dikkat.ç..

Modem kitapçığı varsa kurulumu çok basit olur. Explorer üzerinden modem ayarlarını yapabilirsiniz. Bağlanacağın ip numarasını bilmiyorsan Yerel Ağ bağlantısı üzerinden Sağ click Durum diyerek Destek kısmından Varsayılan Ağ Geçidinde yazan ip numarasını Explorer çubuguna yazarak modemin Configurasyon bölümüne girerek Türktelekom dan almış oldugunuz ISS ayarlarını girerek ayarlayabilirsiniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri