Modbus Haberleşme

alpc

Üye
Arkadaşlar Merhaba
Elimde bir adet tyhtronic na011 röle bulunmaktadır. Modbus rtu ile haberleştirmem gerekiyor fakat modbus poll programı ile deneme yaptığım vakit timeout error hatası alıyorum sürekli gereken ayarları yaptım ve kontrolünü sağladım(bağlantı,baudrate,databit vs.) sizce sorun ne olabilir.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar Merhaba
Elimde bir adet tyhtronic na011 röle bulunmaktadır. Modbus rtu ile haberleştirmem gerekiyor fakat modbus poll programı ile deneme yaptığım vakit timeout error hatası alıyorum sürekli gereken ayarları yaptım ve kontrolünü sağladım(bağlantı,baudrate,databit vs.) sizce sorun ne olabilir.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba.

Delta plc + hmi kullanarak tyhtronic röle üzerinden çekilen akım bilgilerini modbus haberleşme ile okuma örneğini paylaşıyorum.

QFoaSM.jpg

Uygulama örneğini ve tyhtronic röleye ait modbus dökümanı ek'ten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• THYTRONIC - PRO-NA11 Modbus Haberleşme protokolü..pdf
    828 KB · Görüntüleme: 36
  • akım_okuma.rar
    9.8 KB · Görüntüleme: 13
  • Beğen
Tepkiler: huh
Arkadaşlar s7 1200 ile modbus adreslerini degistiremedigim 5 driverli fanin bilgilerini okumak istiyorum tum fanlar 1 modbus adresi ile bilgi veriyor degistiremiyorum herdir fana tia portal uzerinden nasil adres verecegim yardim edebilir misiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri