Modbus ASCII- ATV12 Haberleşmesi

Tosik28

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben Modbus-RTU ile haberleştirdiğim AT12H037M2 sürücüyü, Modbus-ASCII ile haberleştirmek istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım ? Değiştirmem gereken parametreler nelerdir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba @Tosik28, ATV12 Hız kontrol cihazlarında Modbus formatı 8E1, 8o1, 8N1 veya 8N2 seçilebilir. ASCII iletim modunu kullanman için de 7E1, 7o1, 7N1 veya 7N2'den birini seçmen gerekiyor. Dolayısıyla hız kontrol cihazını ASCII kullanarak haberleştiremezsin.

M221 PLC'ler ile Schneider Electric Serisi Hız kontrol cihazlarını sürmenin çok kolay bir yolu var.

Aşağıdaki videoda anlatılmıştır.

İyi çalışmalar dilerim.

M221 PLC'ler ile Schneider Electric Serisi Hız kontrol cihazlarını sürmenin çok kolay bir yolu var.

Aşağıdaki videoda anlatılmıştır.

İyi çalışmalar dilerim.
Cevabınız için teşekkürler. Ancak kullandığım PLC TM221 serisi değil. Ayrıca arkadaşın yukarıda belirttiği gibi ATV serisi sürücü yerine DELTA VFD-EL seri sürücü kullandık ve haberleşmeyi sağladık.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri