Mikrodalga Trafosundan Yüksek Voltaj Nasıl Alırım

Gn35

Üye
Arkadaşlar Elimde GAL - 800E-4 Model Bir Mikrodalga Trafosu Var Bununla Ahşap Yakmak İstiyorum.Yüksek Voltaj Vererek Ahşabı Yakma İşleri Bilirsiniz Bunu Nasıl Yapabilirim Yardımcı Olursanız Sevinirim Teşekkürler :)

( Bu arada sökerken siyah ve beyaz kablo olan (Resimde İşaretli) iki uçtan 220 volt verdim ama hiç bir ark veya hareket oluşmadı )

Ekli dosyalar

• IMG-20190110-WA0001.jpg
    IMG-20190110-WA0001.jpg
    307.4 KB · Görüntüleme: 122
  • IMG-20190110-WA0000.jpg
    IMG-20190110-WA0000.jpg
    163.9 KB · Görüntüleme: 104
  • IMG-20190110-WA0002.jpg
    IMG-20190110-WA0002.jpg
    151.3 KB · Görüntüleme: 99
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kalın tel olan yeri değil, kapalı olan yerde ince tel var orayı kes temizle sonra oraya kalın kaynak makinalarında kullanılan üç tur kablo sar, ben öyle punta kaynak makinası yaptım

kalın tel olan yeri değil, kapalı olan yerde ince tel var orayı kes temizle sonra oraya kalın kaynak makinalarında kullanılan üç tur kablo sar, ben öyle punta kaynak makinası yaptım
Peki normalde siyah beyaz uçlardan elektrik verince bir tepki olması gerekmezmi yoksa ben mi yanlış uçlardan elektrik verdim

şimşek şeklinde yakmayı mı kast ettiniz, dağlama yönteminde yüksek gerilim gerekmiyor da, amperin fazla olması gereklidir. 220 verdiğiniz sargıyı ölçü aletiyle ölçün değer varsa çalışması gerek.

şimşek şeklinde yakmayı mı kast ettiniz, dağlama yönteminde yüksek gerilim gerekmiyor da, amperin fazla olması gereklidir. 220 verdiğiniz sargıyı ölçü aletiyle ölçün değer varsa çalışması gerek.
Şimşek şeklinde istiyorum nasıl yaparım

Yüksek gerilim aldığınızdan eminseniz tahta yüzeyine sodalı su karışımını fırçayla sürün toplu iğne batırın ve yg uçlarını bu toplu iğnelere bağlayın. Havadar veya açık alanda uygulamayı yapın :).

Yüksek gerilim aldığınızdan eminseniz tahta yüzeyine sodalı su karışımını fırçayla sürün toplu iğne batırın ve yg uçlarını bu toplu iğnelere bağlayın. Havadar veya açık alanda uygulamayı yapın :).

Sorunda bu işte hangi uçlardan 220 girecek hangi uçlardan yüksek voltaj çıkacak bi arkadaş sargı yapılmalı dedi yapmadan olmazmı bu şekilde
Videodaki gibi yaptım girisi tepki olmadı trafomu bozuk acaba ☹️

Ölçü aletiyle kontrol et ölçüm yapmalısın dedim önceki mesajımda.

Ölçü aleti bulmaya çalışayım o zaman bende yok çünkü ☺️

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri