iyi günler arkadaşlar benim Mikrodalga fırın trafosuna ihtiyacım var ama bu civarda nerede aradıysam eskici bir pazarı mikro dalga frını bulup sökemedim bende satın almaya karar verdim mikrodalga fırın trafosu tipi ne çeşit bir trafo dur bilenvarsa şu tip bir trafodur derse sevinirim trafo satın alıp sökücem trafoyu yada ne çeşit bir trafo ise kendim yapacam trafoyu metalden herkeze kolaylıklar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle mikrodalga trafasu dediğimiz şey çok yüksek gerilim yaratan şeylerdir yaklaşık 2000v civarı bu tür parçaları satın almaya kalkarsanız biraz pahalıya patlar yani mikrodalga fırının en pahalı parçalarından biridir kendin yapmaya hiç kalkma baya zorlar seni ve çok masrafa yol açar o yüzden sana tavsiyem illaki bi hurdacıdan bulursun öncelikle kendine dikkat et giriş kablolarını ters bağlama yakarsın 220 volt giriş kısmından ver çıkıştan büyük bi ark oluşur bi tane uzun iletken olmayan bi çubuğun ucuna çıkışın bir ucunu bağla diğer ucu da metal bir çiviye bağla ilk çalıştırdığında kesinlikşe başları yakın tutma eline elektro statik eldiven giy yoksa eline giydiğin eldivene bi kablo bağlayıp onu da toprağa bağla en kötü ihtimal bu yani kısacası çok dikkat et çarpılırsan şansın olmaz

mot trafo diye geçer, youtubeda punta kaynak makinesi örnekleri çok var, ben de yaptım, oluyor. ne yapmak istiyorsan söyle yardımcı olalım.

teşekürler arkadaşlar bir arkadaş ismini söylemiş sağolsun bende elektrik öğrencisim ama trafo sarımı ve motor sarı ile ilgili hiç bir bilgim yok sadece çalışma matığını öğretiler bize okadar adını söylemeyen arkadaşa teşekürler tavsiyede bulunmuş ismini söyleyen trafonun da sağolsun

teşekürler arkadaşlar bir arkadaş ismini söylemiş sağolsun bende elektrik öğrencisim ama trafo sarımı ve motor sarı ile ilgili hiç bir bilgim yok sadece çalışma matığını öğretiler bize okadar adını söylemeyen arkadaşa teşekürler tavsiyede bulunmuş ismini söyleyen trafonun da sağolsun
MOT trafo demek neden bu kadar önemli yada değil anlamadım. MOT kelimesinin açılımını bile bilmem ben, sarımdan çalışma prensibinden bende çok anlamam hatta bazen ölçerken bile hata yaparım.

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri