Mikrobilgisayar dersi için C++' ta hangi konulara hakim olmalıyım?

Clkhkn33

Üye
Merhaba Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.
Mikrobilgisayar1 dersini ilk defa bu sene göreceğiz.
1. sınıfta c++ dersi almıştım. Fakat okul bu programları bize bir yere kadar verebiliyor. Programın % kaçını öğrendiğimi bile bilmiyorum belki okyanusta bir su damlasıdır. switch, while, diziler, if vb. temel konulara hakimim.
Mesleğimde gömülü sistemler üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum ve nihayet sevdiğim derslerden biri karşımda fakat uzemden dolayı bir iletişimsizlik içerisindeyim okulla. Hocalara sormaya da çekiniyorum. Uzun uzun mail yazmaktan vs.

Gömülü sistemler, mikroişlemciler c++'ı nasıl kullanır, derse ön hazırlık olması açısından kendimi bu programda nasıl geliştirebilirim. Udemy veya youtubedan bazı ders içeriklerine baktım fakat yoğunlaşacağım bu alana ait bir C++ konusu olup olmadığını bilemiyorum. C++'ta Şunu şunu iyi öğrenmelisin, gömülü sistemlerin olmazsa olmazlarıdır, şöyle pratik yapabilirsin diyebileceğiniz şeyler var mı?

Pointerlar, kesinlikle öğrenmen gereken konu budur. Birçok insan bunu bilmiyor ve genelde karmaşık geliyor insanlara.

İkinci konu üzerine uygulama yazacağın işlemciyle doğrudan alakalı olsa da, register işlemlerini öğrenmem ve buna bağlı olarak bitmap aritmetiği kullanman gerekir.

CCS ile C düşünürseniz Serdar çiçek beyin kitabını tavsiye ediyorum, gayet güzel açıklayıcı anlatıyor. Başlayalı iki ay etti oldukça ilerleme kaydettim.

Ekli dosyalar

• 85A39C04-2EDD-4110-B107-C80471A64924.jpeg
    85A39C04-2EDD-4110-B107-C80471A64924.jpeg
    304.5 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.
Mikrobilgisayar1 dersini ilk defa bu sene göreceğiz.
1. sınıfta c++ dersi almıştım. Fakat okul bu programları bize bir yere kadar verebiliyor. Programın % kaçını öğrendiğimi bile bilmiyorum belki okyanusta bir su damlasıdır. switch, while, diziler, if vb. temel konulara hakimim.
Mesleğimde gömülü sistemler üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum ve nihayet sevdiğim derslerden biri karşımda fakat uzemden dolayı bir iletişimsizlik içerisindeyim okulla. Hocalara sormaya da çekiniyorum. Uzun uzun mail yazmaktan vs.

Gömülü sistemler, mikroişlemciler c++'ı nasıl kullanır, derse ön hazırlık olması açısından kendimi bu programda nasıl geliştirebilirim. Udemy veya youtubedan bazı ders içeriklerine baktım fakat yoğunlaşacağım bu alana ait bir C++ konusu olup olmadığını bilemiyorum. C++'ta Şunu şunu iyi öğrenmelisin, gömülü sistemlerin olmazsa olmazlarıdır, şöyle pratik yapabilirsin diyebileceğiniz şeyler var mı?
selam dostum c ve sistem programcıları derneğinde Necati Ergin hocanın C++ kursu var C++ ı çok detaylı bir şekilde anlatıyor kursun süresi 180 saat bu bahsettiğim dernekteki eğitmenler Türkiyenin en iyi yazılımcıları desem abartmış olmam o derece iyiler bi bakman için linki bırakıyorum:
https://www.csystem.org/

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri