Mikro motoru için hız ayarı ve şarj edilmesi?

vedat79

Üye
Merhaba arkadaşlar ,dron larda kullanılan mikro motoru normalde 3,7v ile çalıştığı yazılı. Sorum ise bu motorlar için hız kontrolü nasıl yapılır hangi modül ile yapılabilir. iki sorum olacak sizlere bu konulara çok yabancıyım sorularım cahilce gelebilir kusura bakmayın şimdiden.
1. Bu motoru 1v ile 3,7v arasında hızını istediğim gibi değiştirmek istiyorum hangi modülü ile yapabilirim.
2. Motor kullanımdayken aktif çalışırken aynı zamanda pilinde şarj etmek istiyorum.
Mümkünümdür hangi ürünleri alırsam bu yazdıklarımı yapabilirim.

Ekli dosyalar

• Mikro-RC-Drone-Quadcopter-ana-mil-motoru-Mini-8523-ekirdeksiz-Motor-DC-3-7V-7-4V.jpg_Q90.jpg_.webp
    103.2 KB · Görüntüleme: 5
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar ,dron larda kullanılan mikro motoru normalde 3,7v ile çalıştığı yazılı. Sorum ise bu motorlar için hız kontrolü nasıl yapılır hangi modül ile yapılabilir. iki sorum olacak sizlere bu konulara çok yabancıyım sorularım cahilce gelebilir kusura bakmayın şimdiden.
1. Bu motoru 1v ile 3,7v arasında hızını istediğim gibi değiştirmek istiyorum hangi modülü ile yapabilirim.
2. Motor kullanımdayken aktif çalışırken aynı zamanda pilinde şarj etmek istiyorum.
Mümkünümdür hangi ürünleri alırsam bu yazdıklarımı yapabilirim.

Bu motorlar bildiğim kadarıyla fircali dc motor.

Bu motorları pwm sinyali ile surebilirsiniz.

Motor çalışırken aynı zamanda nasıl saej etmeyi planlıyorsunuz? O is mantıklı değil. Pili sarj edecek güce sahipseniz aradan pili çıkarın harici kaynağınız ne ise onunla motoru sürün. Birde pili sarj etmek için verim kaybetmeyin.

Bu motorlar bildiğim kadarıyla fircali dc motor.

Bu motorları pwm sinyali ile surebilirsiniz.

Motor çalışırken aynı zamanda nasıl saej etmeyi planlıyorsunuz? O is mantıklı değil. Pili sarj edecek güce sahipseniz aradan pili çıkarın harici kaynağınız ne ise onunla motoru sürün. Birde pili sarj etmek için verim kaybetmeyin.
Serkan Bey cevabınız için teşekkürler. Bu motoru kalem ip ile test ettiğimde çalışıyor 18650 pil ile test ettiğimde de çalışıyor. Bu konulara yabancı olduğum için düz mantık olarak bakıp 1.5v pil ile dönüyor 3,7v pil ile dönüyor ise 18650 pil takıp istediğim zaman hızı düşürürüm diye düşündüm mantıksız mı bilmiyorum. Şarj konusunda ise yine acemice bir bakış ama telefon şarj cihazı ile yine hız ayarı yapabilirim dileğimde de fişten çıkardığımda pil devreye girip aynı şekilde kullanabilirim diye düşündüm.

18650 ile çalıştırabilirsiniz. Hız ayarı için cikisina bir kontrol devresi yapılabilir. Motorun ne kadar akim çektiği önemli.

Lityum pili tp4056 modul ile şarj edebilirsiniz ancak sarj devresinin o motoru calistiracagini düşünmüyorum.

18650 ile çalıştırabilirsiniz. Hız ayarı için cikisina bir kontrol devresi yapılabilir. Motorun ne kadar akim çektiği önemli.

Lityum pili tp4056 modul ile şarj edebilirsiniz ancak sarj devresinin o motoru calistiracagini düşünmüyorum.
Serkan Bey çok teşekkürler bilgiler için.
Motor küçük resim açılmıyor mu bilmiyorum ama 3,7v ile çalışan 400ma olan bir motor değerleri bana çok küçük geldi ama yine de çalıştırmaz diyorsanız pili iptal edip 1,8v-12v 2a dimmerli hız konturol kartı var 1803bk kodu, bunu alıp kullansam hız ayarı yapabilir miyim. Bu da uygun değilse bu motoru nasıl hız ayarlı kullanırım. Bazı vidolarda 10k potonsiyometre ve mosfet kullananlar var ama hangi mosfet onu anlaymadım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri