Micromaster 440 analog sensor baglama

jvs_statik

Üye
Merhaba arkadaslar

1 ad hidrofor motor stabil calismazi icin surucu ve sensor baglamayi dusuyorum
Bunun icin elimde. micromaster 440 ve 0-25bar 4-20mA 2 uclu keller pa21y sensor var

Surucu motor degerlini girdim
Sensor ayarlarini yaptim

20181001_103008.jpg

Surucu uzerindeki dip swichleri on yaptim
Sensoru 3 4 nolu klemens bagladim.
3 numara sensorun 3 nolu ucunu 4 sensorun 1 nolu ucunu bagladim

20181001_083831.jpg

Sistemi bu sekilde calistaramadim
surucumun r755 analog degeri goremiyorim
Sizce nerede yanlis yapiyorum bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz
Simdiden tesekkurler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Jvs_statik Merhabalar;

Sensöre çüç kaynağı bağlamamışsınız,mm440 analog girişi kaynak görevi yapmamaz,şu an bir ölçü aleti ile ölçtüğünüzde 4-20 ma arası bir değer görüyor musunuz sensör çıkışında normalde görmemeniz lazım bu bağlantı ile:
Siz 24 DC bir güç kaynağı alacaksınız,sensörünüzün 3 numaralı ucunu güç kaynağının + ucuna bağlayacaksınız,sensörden çıkan 1 nolu ucu mm440 3 nolu pinine gireceksiniz ve mm440 4 nolu ucundan çıkıp güç kaynağının - ucuna gireceksiniz,
Anlatamadığım bir yer var ise sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay Gelsin

Mttkaya1 verdigim bilgi icin tesekkur ederim dediginiz dogru yarin deneyecegim. Surucuye girdim degerler dogru peki atladigim bi nokta olmus mu acaba

Jvs_statik Merhabalar;

Sensöre çüç kaynağı bağlamamışsınız,mm440 analog girişi kaynak görevi yapmamaz,şu an bir ölçü aleti ile ölçtüğünüzde 4-20 ma arası bir değer görüyor musunuz sensör çıkışında normalde görmemeniz lazım bu bağlantı ile:
Siz 24 DC bir güç kaynağı alacaksınız,sensörünüzün 3 numaralı ucunu güç kaynağının + ucuna bağlayacaksınız,sensörden çıkan 1 nolu ucu mm440 3 nolu pinine gireceksiniz ve mm440 4 nolu ucundan çıkıp güç kaynağının - ucuna gireceksiniz,
Anlatamadığım bir yer var ise sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay Gelsin
Bu konu ile ilgili bir elinizde bağlantı şeması varsa paylaşabilirmisiniz ?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri