Metal Halide 400w balasta 3 x 150w MH Ampul Takılırmı?

Merhaba,
Elimdeki 3 x 150w metal halide akvaryum armatürünü dimli yapmak istiyorum. Dimmable balastlar çok pahalı olduğu için 3 ampulu seri/paralel bağlayarak 400w lık tek balastla çalıtırmayı düşündüm. Acaba bu mümkünmüdür? Mümkünse nasıl yapmam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Balastın amacı atıyorum1000w lık bir ampüle 1000w enrjiyi düşürmeden veya yükseltmeden vermektir kiii enerji yükseldiği zaman ampüle zarar gelmesin. Ama enerji düştüğü zaman ampüle zarar gelmez fakat söner tekrar yanması için fişin çekilip soğutulması için beklenir daha sonra yanar. 3x150w=450w 400 w lık bir balast 400w lık sabit akım verir buda ampüllerin tam enerjide yanmayacağı anlamına gelir ama 50w lık bir problem gözle görülür bi belirti yapmaz. Ama hiç bağlamadım. Ama korkma bişey olmaz garanti. Parelel bağlanırsa tabi. Ama bunun ateşleyicisi var bunu hiç düşünmedim:)

her balast tek lamba için 3 lamba olmaz o florasan için geçerli onda da 2 x18 watt 40watt balast ile olurdu...

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri