Mesleği bırakma noktasına geldim

zanax

Üye
Evt arkadaşlar bende diğer arkadaşlar gibi bu mesleği bırakma noktasına geldim...
Öncelikle şunu belirteyim ben meslek lisesi elektrik elektronik mezunuyum az buçuk anlarım bu işlerden ama asıl işim bilgisayar yazılım - otomasyon işiyle uğraşmaktayım
Benim durumum biraz farklı aslında benim işi bırakmama meslekten soğumama neden olanlar müşterilerim iş yaptığım kişiler. birisi iş yaptırır para vermez. öbürü iş yaptırır para istemeye gelince artislik eder öbürü para istemeye gidince bizi salllar durur. Bende ne yapacamı şaşırdım. valla resmen soğudum moralim bozuldu şevkim kırıldı bir ka tane it köpek yüzünden bende ne yapacamı şaşırdım.???? :( :(

bende aynı konudan şikayetçiyim. iş yaptığım adamlar para konusunda
zorluklar çıkarınca işten soğudum ve fabrikada elektriki Bakım onarım işi buldum.
böylece piyasayı bıraktım.

yaptıgımız işi basıt göruyolar elektrik deyince mılletımızın aklına ıkı kablo baglamak sanıyor bende yaparım diye dusunuyolar ama aslında tehlıkesını bılmedıklerınden ve önemsemedıklerınden dolayı bu sekıl durumlarla hepımız karsılasıyoruz. aynı durum bı ara bendede olmustu ve bı surelıgıne ısıde bıraktım . allah hepımıze kolaylık elektrık ısını , bızım meslegımızı kucumseyenlere allah akıl fıkır versın .

çok haklısınız arkadaşlar yani inanın bu son 5 -6 aydır yazılım konusunda hiç bir işle uğraşamıyorum moralim bozuldu şevkim kırıldı. onun için bende devlet işine girmeye karar verdim. bu zamanda en iyisi devlet işi salla başını al maşıonı...

en önemli mesleklerden biridir elektrik olmadan hiç bir iş yapamazlar fakat elekttirkçi en son plandadır çok kazanır görünür o yüzden parası ödenmez veya çok geciktirilir.. bütün piyasanın durumu aynı şu nada

böyle piyasanın allah belasını versin herzaman diyorum işte bu zamanda e iyisi devlet işi yoksa zöels ektörde iş yok....

Evt arkadaşlar bende diğer arkadaşlar gibi bu mesleği bırakma noktasına geldim...
Öncelikle şunu belirteyim ben meslek lisesi elektrik elektronik mezunuyum az buçuk anlarım bu işlerden ama asıl işim bilgisayar yazılım - otomasyon işiyle uğraşmaktayım
Benim durumum biraz farklı aslında benim işi bırakmama meslekten soğumama neden olanlar müşterilerim iş yaptığım kişiler. birisi iş yaptırır para vermez. öbürü iş yaptırır para istemeye gelince artislik eder öbürü para istemeye gidince bizi salllar durur. Bende ne yapacamı şaşırdım. valla resmen soğudum moralim bozuldu şevkim kırıldı bir ka tane it köpek yüzünden bende ne yapacamı şaşırdım.???? :( :(

Merhaba
Hemen umudunuzu kesmeyin arkadaşlar ben 2010 MÜTEF mezunuyum ben hiç iş bulamadım piyasada hep mühendis arıyolar ben kendime güveniyorum yaparım ederim diyorum ama bir cevap yok sabredin

Eğer hakkınız yeniyorsa onların ayıbı Allah yardımcımız olsun :)

Firmalardaki, çalışma şartları cazip hale getirilmez ise, teknik adam ithal etmek zorunda kalacaklar, fakat bu fiyatlara, çinlilerden başka çalışan bulamazlar...o kadar kafa patlat, öğren, normal bir adam muamelesi gör, ne gereği vardı, idari bölüm okumayı biz beceremezmiydik...

Firmalardaki, çalışma şartları cazip hale getirilmez ise, teknik adam ithal etmek zorunda kalacaklar, fakat bu fiyatlara, çinlilerden başka çalışan bulamazlar...o kadar kafa patlat, öğren, normal bir adam muamelesi gör, ne gereği vardı, idari bölüm okumayı biz beceremezmiydik...

hay ağzını öpim tam kitabın ortasından konuştun
valla aynen öyle bu bilgiyle bu meslekle git yurt dışına el üstünde tutarlar seni...

Sanırım bizim kültürümüzle alakalı bir durum, biz işi yapmadan önce işin nasıl yapılacağını (çünkü en ucuzunu ve en iyisini isterler) , nezaman yapılacağını (çünkü müşterinin herzaman acelesi vardır) ve gereksiz bir yığın şeyi konuşuruz ama müşteriye parayı peşin ver kardeşim diyemeyiz.
Aslında yapmamız gereken, anlaşma yapmadan işe başlamamak, yada en azından ön ödeme almadan elimize tornavida pense almamak. Ama diyeceksiniz ki ben almıyorum, diğer bir elektrikçi alıyor. Eee bu durumda rekabet müşteriyi karlı çıkarır. Dernekleşmek ve toplu hareket etmek gerekiyor bu durumda.
Gerçi adaletin işlemediği yerde ne yapsanız boşuna. Biri dükkan açar devlet sırtına çullanır, diğerinin hiçbir kaydı olmaz, hatta mühendislerin imzasını satın alıp gemisini yürütür. Türkiye' de dürüstlere hayat zor. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,145
Son üye
sukruseker

Yeni konular

Geri