MENTOR II'de It hatası

sac576

Üye
Herkese selam,
Arkadaşlar bende MENTOR II DC sürücü var. Hata kodu " It " Açıklamasıda ;
The integrating overload protection has reached trip level.

bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

herkese kolay gelsin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar

Manueline baktığımda arıza kodunun aşırı yük koruma hatası olduğunu gördüm. Sürücünün bağlı olduğu motor düzeneğini motor kömürlerini bir kontrol et.

iyi çalışmalar

alisirin ,
aynı manuelden bahsediyorsanız ilginize çok teşekkür ederim.bendeki manuel "Mentor II DC Drives 25A to 1850A output.
Part Number: 0410-0013-13
Issue Number: 13

benim manuel çevirisinden gördüğüm kadarı ile anladığım şuydu;
Menu 05
05.07 ve 05.08 ayarlarını 0 değerine set edin ve hata yok olur diyor. ama 0 değerine set edersem ve hatayı bir daha göremezsem sistemimde daha büyük arızalara yol açarım diye müdahalede bulunmadım. Çünkü 0 değerine set edeceğim yerlerde yazılı değerler var.
sizdeki mentor nasıl bir makinede takılı onuda bana dipnot olarak bildiriseniz çok memnun olurum.
Ayrıca sizin belirttiğiniz yerlerede bakacağım.tekrar teşekkürler.

Merhabalar

Bende mentor un her serisi var yeni serisi de mevcut. Bu tür arızalar da motoru kontrol etmek gerekiyor. Feedback gelmiyor olabilir. Kömürler de sıkıntı olabilir. Sürücü donanımsal bir arıza vermediği için programlar la hemen oynamanı tavsiye etmem. Motor takosunun geri besleme voltajını ölç. Kömürleri kontrol et. Yapabiliyorsan motoru boşa alıp çalıştır. O size verdiği 5.07 ve 5.08 parametreleri hata zaman sınırları. Ne kadar akımı aşarsa arıza ya geç yada feedback te ne kadar sıkıntı olursa arızaya geç gibi ayar yapıyorsunuz.

umarım anlatabildim. Arızanızı çözene kadar yardımcı olmaya çalışırım.

iyi çalışmalar

alisirin ilginiz ve alaknıza gerçektn tüm samimiyetimle çok teşekkür ederim.
dediklerinize bakacağım.Ancak motor yeni sarılmış,içi temiz kömürler vs. iyi.
arıza şöyle ortaya çıktı;
bu bir döner tablalı dikey kesim makinesi. büyük ölçülerde sorun yok böyle bir hatayı vermiyor. ancak kesim ölçüsü küçüldüğünde yani bizim girdiğimiz değerden bahsediyorum örneğin 1 cm lik parça kesmek isteğimizde bu hata oluyor ve makine duruyor.
acaba ölçü kısaldığı zaman makinenin ilgili motorlarının frenleme zamanlarının mı ayarlanması gerkiyor. eğer bunu nasıl yapablirim.

iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri