Mavi ekran ses var görüntü yok

Seskuec

Üye
Merhaba Vestel 37 ekran crt TV de scarttan cihaz bağlıyorum ses var görüntü yok ekran mavi de kalıyor yardımcı olursa ustalarım sevinirim...
IMG_20190825_154416.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20190825_190029.jpg
    IMG_20190825_190029.jpg
    443.5 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:
Farkli bir sartla deneyin. Olmadi tv nin scart bacaklarinda lehim tazeleyin
Bugun hepsini yaptım lehim tazelemesi soğuk lehim giriş çıkış voltajlarına baktım Diot direnç kondansatör kontrolü yaptım anormal bir durum yok bulamadım kablo Luk bir durum değil DVD oynatıcı PlayStation başka cihazlarla scart denemesi yaptım ve bu cihazların hepsi başka tüplü Tv'de gösteren cihazlar... Fakat ne hikmetse bu Tv'de ses var mavi ekran da kalıyor görüntü gelmiyor yabancı şekilde yazınca bir kaç tamir videosu buldum.... Adam eliyle koymuş gibi buldu arızalı direnci valla
no picture sound ok diye başlık atmış tam benim yasağım sorun... Ne yapacağım bilmiyorum
Sanki kah erengli kondansatör şişmiş gibi görünüyor işaret koydum bak eyer şişmişse değiştir dene pardon eesim yüklemeyi unutmuş tüm
Tamam hocam teşekkürler değişirim onu yanındaki ile birlikte dikkatiniz için teşekkür ederim şiş değildi ama belki değer kaybetmiş belkide kurumuş tür eksik olmayın

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri