Malzeme Ağırlık Hesaplama Uygulaması - Basit ve Kullanışlı

Programı Nasıl Buldunuz?

• Faydalı

Oy: 8 88.9%
  • Faydasız

Oy: 1 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    9

ahmetabi2

Üye
Merhaba arkadaşlar,

sürekli ihtiyaç duyduğum malzeme hesapları için yapmış olduğum excel uygulamasını C# ile USB de yanımızda taşıyabileceğimiz bir şekilde yaptım.

Program Kare Levha, Dolu Mil, Boru, Kare ve Dikdörtgen Profil malzemelerin ağırlık hesaplarını önceden tanımlanmış malzeme cinslerine göre verilen ölçülere göre yapıyor. Ayrıca kendiniz farklı yoğunluklar girerek hesaplamada yapabiliyorsunuz.

Programı Kaspersky Internet Security 2010 programı ile virüse karşı internete yüklemeden önce test ettim, ancak ricam sizde programı bilgisayarınıza indirdiğinizde test ediniz.

Program çok basittir ancak USB Belleğimin içerisinde her yerde işimi görüyor. Belki ihtiyacı olan vardır diye paylaşmak istedim.

Ayrıca ihtiyacı olanlar için farklı hesaplamalarda ekleyebilirim programa. Bu konuda taleplerinizi buradan yapabilirsiniz.

Programı İndir

agirlik_hesaplama_araci.jpg

İyi çalışmalar dilerim
Murat Terzioğlu

Program indiren arkadaşlardada hata veriyormu? 0cx0000135 hata kodu bilen varmı?

Merhaba,

acaba windows hangi versiyonu kullaniyorsunuz? Ayrica .NET framework un hangi versiyonu kurulu. En az .net framework 2 kurulu olmasi lazim ancak onu tekrar kurar veya guncellerseniz sorun cozulecektir.

iyi calismalar

perfect xp pro kullanıyorumi, .net framework yüklü :(

Merhaba,

hata mesajlarini paylasma imkaniniz var mi lütfen, sorunun ne oldugunu anlamaya calisacagim. .net Framework 2.0 ve üzeri kurulu olmasi gerekiyor. Eger yüklü degilse calismayacaktir.

perfect xp pro kullanıyorumi, .net framework yüklü :(

Emeğinize sağlık. Xp de sıkıntı yok,
Bugün kullanmak nasib oldu, başlığı hala takip ediyorsanız eğer, plastik malzemeleri ekleyebilirmisiniz.
Birde elle özgül ağırlık yazınca virgülün yeri değişiyor.

Ekli dosyalar

• resim-261.jpg
    resim-261.jpg
    58.4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
@ahmetabi2 Güzel pro bugüne kadar bulunabileceği aklıma gelmeyen bir uygulama şüphesiz çok kişiye faydalı olacaktır, emeğe saygı paylaşım için teşekkürler.

Gördüğüm noksanlıklar; virgülü noktayı hesaba katmıyor yani görmüyor hiç konmamış gibi, bir de tab tuşuna tıklayınca ilk direk "hesapla" butonuna sonra "A" sekmesi, sonra et kalınlığı, sonra B" ye gidiyor, alt satır normal ... bunları da düzenleyebilirseniz pek çok kişiye yararlı olacağını düşünmekteyim.

@ahmetabi2 Güzel pro bugüne kadar bulunabileceği aklıma gelmeyen bir uygulama şüphesiz çok kişiye faydalı olacaktır, emeğe saygı paylaşım için teşekkürler.

Gördüğüm noksanlıklar; virgülü noktayı hesaba katmıyor yani görmüyor hiç konmamış gibi, bir de tab tuşuna tıklayınca ilk direk "hesapla" butonuna sonra "A" sekmesi, sonra et kalınlığı, sonra B" ye gidiyor, alt satır normal ... bunları da düzenleyebilirseniz pek çok kişiye yararlı olacağını düşünmekteyim.

Kullanıma sıkıntı değil diye ben yazmamıştım. El atmışken düzeltilirse hatta bide android versiyonu yapılırsa tadından yenmez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri