Mach3 ve Lazycam Ayarları Nasıl Yapılır?

:) Tekrar düzeltiyorum. Benimde beynim motorlar gibi döndü :))) X-Y-Z (+) bastığımda motorların hepsi sola dönüyor. X-Y-Z (-) bastığımda motorların hepsi sağa dönüyor. Fakat X+ yaptığımda X ekseni sağa (-)de sola gidiyor. Y+ yaptığımda Y ekseni geri geliyor (-) yapınca ileri gidiyor. Z+ yaptığımda Z ekseni yukarı çıkıyor (-) yapınca aşağı iniyor. Ve sonuç olarak harfleri şekilleri ters basıyor ! Bunu nasıl düzeltebilirim ??? Çok acilll...

:) Tekrar düzeltiyorum. Benimde beynim motorlar gibi döndü :))) X-Y-Z (+) bastığımda motorların hepsi sola dönüyor. X-Y-Z (-) bastığımda motorların hepsi sağa dönüyor. Fakat X+ yaptığımda X ekseni sağa (-)de sola gidiyor. Y+ yaptığımda Y ekseni geri geliyor (-) yapınca ileri gidiyor. Z+ yaptığımda Z ekseni yukarı çıkıyor (-) yapınca aşağı iniyor. Ve sonuç olarak harfleri şekilleri ters basıyor ! Bunu nasıl düzeltebilirim ??? Çok acilll...

Config -> Port and Pin -> Motor outputs -> Dir low actions tersine çevir. (XY için yada hangi eksenler tersse)

Config -> Port and Pin -> Motor outputs -> Dir low actions tersine çevir. (XY için yada hangi eksenler tersse)
selamlar,
bende de bu sorun vardı bu sayede çözüldü teşekkürler.
peki bu soruna yol açan şey bir bağlantı hatası mıdır?

Değerli arkadaşlar beni bir sorum var. makinem normalde çalışıyordu istediğim gibi ancak tek bir ağaç malzemede 2 ayrı bıçak nasıl kullanırım takım değiştirmeyi yani ancak ayarlarında oynama mı yaptım anlamadım. g kodu yüklüyorum hareket ediyor x.y.z. koordinatlarında ancak bıçak dönmüyor döndüremedim. çok araştırdım ama olmadı. kafayı yiyecek :) bana yardımcı olabilir misiniz. cevaplarınızı bekliyorum. spindle speed butanu yanıp sönüyor ancak motor hareket etmiyor. bu arada yeni başladım mach 3e.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri