Mach3 ve Lazycam Ayarları Nasıl Yapılır?

Manuelinden okuyup yapabilirsiniz.

arkadaşlar mach3 programı genel olarak çok basıt eğer yardıma ihtiyacı olan arkadaş varsa *********** adresine e-posta atarlarsa yardımcı olurum yakında bu program incelikleri hakkında detaylı bir video hazırlayacagım çünkü mach3 üzerine arabirim kart tasarlayıp makinaya uyguluyorum isteyene ücretsiz olarak yardımcı olacagım çünkü ülkemizde birileri ufak birsey ögrendigi zaman kendini birsey zanediyor saygılarımla

videonu merakla bekliyoruz (enazından ben sabırsızlıkla bekliyorum) ülkemizde ufak bişey öğrenince gerçekten kendilerini bişey sanıyorlar ve sadece birkaç kelime yazıp kayboluyorlar.... tasarladığın ve çalışan kartalrından birkaç örnek gösterebilirseniz memnun olurum, içlerinde usb olan varsa almak isterim, mach3 programı genel olarak çok basit gibidir ama işin içerisine girince okadar basit bir program olmadığını hatta aksine çok şaşırtıcı özellikleri olan bir programdır... en azından beni çok şaşırtıyor... (belkide benim anlama kabiliyetimden kaynaklanıyordur) neyse dediğim gibi videoyu merakla bekliyorum, benim için çok yardımı olacağı kanısındayım...

selamlar
mini bir cnc aldım az çok bilgim var kurduk ayarlaı yaptık ama şöyle bir sorunum var
X Y Z eksenleri istediğim yönde değil yani + yön ile eksi yön olması gerekenin tersi nasıl düzeltebilirim

baştan sona okudum dün gece :) teşekkür ederim
ebaydan 3020t model bir hobby cnc almıştım
daha önce mf70 imodifiye etmiştim ama zaman geçmişti aradan tekrar döndük
tekrar sağolun

Merhabalar.Daha önce mach3 ve lazycam kurulmuş bir bilgisayarda bu mach3 ve lazycam'i kaldırıp tekrar kurduğumuzda neden lazycam çalışmıyor?Yani lazycam Z ekseninin Gcode'larını yanlış veriyor.Z'yi ya 0 veriyor ya -1000
Bu durum format atılsa bile düzelmiyor.Sorun nedir acaba?Ve nasıl düzeltilebilir?Teşekkür ve saygılarımla...

motor uçlarının sadece A+ ve A- uçlarını degıstırırsenın sorununuz oratadan kalkacaktır.

config / homing limits menüsünde hengi ekseni istiyorsanız revers adlı sekmeyi aktifleyin
motor kablolarına dokunmaya gerek yok

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri