Mach3 servo motor problemini çözemedim yardım lazım kardaşlar

srklsrsr

Üye
arkadaşlar delta servo 0.75 kW sisteme sahip cnc Router hareket ediyor biraz hareketten sonra mach3 Reset liyor kendini . Tekrar resete basınca mach3 estop extarnal required hatası veriyor sistem açılmıyor yani. Pano elektriğini kesince tekrar açınca mach3 te sorun olmadan sistem hareket ediyor. Acaba neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar delta servo 0.75 kW sisteme sahip cnc Router hareket ediyor biraz hareketten sonra mach3 Reset liyor kendini . Tekrar resete basınca mach3 estop extarnal required hatası veriyor sistem açılmıyor yani. Pano elektriğini kesince tekrar açınca mach3 te sorun olmadan sistem hareket ediyor. Acaba neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum
Servonun alarm çıkışı acil stoba bağlıdır adım kaçırınca alarm verdirip sistemi acil stop yapıyordur.

Me yapmak lazım? Açıkçası sistemi iyi tanımıyorum step motor olsa ihtimalleri değerlendirirm ama servo olunca bişey yapamadım. Ayrıca z ekseninin servo on ışığı yanmıyor z ekseninde hareket yok

Me yapmak lazım? Açıkçası sistemi iyi tanımıyorum step motor olsa ihtimalleri değerlendirirm ama servo olunca bişey yapamadım. Ayrıca z ekseninin servo on ışığı yanmıyor z ekseninde hareket yok
Yenimi aldınız bu makineyi. Adım kaçırıyorsa ki görünüş öyle ya sistemde kasılmalar var yada servo motorun bakıma ihtiyacı var. Bu arada mach3 mü kullanıyorsunuz.

Bir arkadaşın makinesi bu satın aldıkları firma sallamamış gelemyiz deyince ricada bulundu bakabilir misin diye. Evet mach3 kullanıyor .servo motorların bakımını nasıl yaparız

Bir arkadaşın makinesi bu satın aldıkları firma sallamamış gelemyiz deyince ricada bulundu bakabilir misin diye. Evet mach3 kullanıyor .servo motorların bakımını nasıl yaparız
İlk önce makine niye adım kaçırıyor onu tespit edin. Servoların bakıma ihtiyacı olmasını tahmini olarak söylüyoruz. Eğer sistemde mekanik veya elektiriksel bir problem yok ise o zaman servo bakımlarını yaptırabilirsiniz. Bakım yapan bir sürü firma var. Netten araştırabilirsiniz.

@askinaslan dediğin gib makine adım kaçırıyormuş çift vidalı mil i zincirle tek motor ile döndürmüşler zincir i kastırımca ve vidalı milleri iyice yağlyınca sorun çözüldü

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri