Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
demek ki yeterince aramıyorlar burdan pm atmak o kadar zor işmi?

yanlış anlamayında neden pm.burada sorulup cevaplansa başka arkadaşlarda bundan faydalansa daha iyi olmazmı.hem bu şekilde aynı sorular sıksık tekerrür etmez.bilgi paylaştıkça güzeldir,faydalıdır yanlışmı

Arkadaşlar eskiden stopa bastığımda motorların enerjisi kesilirdi şimdi format attım eski ayarları yükledm bir tek bu kısm yani stopa basınca motorlara giden akımı kesme olmuyor bu yüzden motorlar deli gibi yanıyor bu ayarı nereden düzeltebilirim?

Arkadaşlar eskiden stopa bastığımda motorların enerjisi kesilirdi şimdi format attım eski ayarları yükledm bir tek bu kısm yani stopa basınca motorlara giden akımı kesme olmuyor bu yüzden motorlar deli gibi yanıyor bu ayarı nereden düzeltebilirim?

Menü>> config >> port and pins >> output signal >> ENABLE1,ENABLE2 ve ENABLE3 ün karşılarındaki ACTIVE LOW u unutmuş olabilir misin?

Bu arada benim kimseye karşı bir tavrım yok, fakat merak ediyorum; aceba neden bu Mach konusunda AÇIKTAN yapılan açıklamalardan birileri rahatsız oluyor? yada ben mi öyle algılıyorum, gerçekten uzun zamandır kafama takılan bir soru idi, ticari kaygı diyeceğim ama bu işin ticaretle ne alakası var diyorum kendi kendime, bu işten sebeplenen yada sebeplenmeye çalışan birilerinin tekerine taş mı kuydum da ben mi farkında değilim? bilgilendirirseniz memnun olurum, ayrıca EMRAH arkadaşım sanada kızgın değilim artık, vermiş olduğun negatif içinde teşekkürler, güngelir biride sana verir.... selamlar herkese

sevgili mehmet köse yazdıklarına katılıyorum mach ile ilgili türkçe bilgi malesef hiç bir yerde yok olsada hep aynı port ayarları giriş çıkışlar ve diğerleri datashetinde de bilgiler biraz karışık geliyor ingilizcemiz yeterli olmayınca artsoftun sitesinde video ları izliyorum
amerikan aksanı baya bir farklı geliyor aslında youtube da türkçe video 1. ilk ayarlar
2 .daha ileri
3 .takım sıfırlama 4. probe kulanımı gibi bir kaç video olsa herkeze kolay gelir
sadece mach öğrenmek için ve nc kodlarını mdf den bir cnc mill yapıyorum
sizin yazdıklarınız baya güzel bilgiler devamını beklerim başarılar dilerim saygılar

İlginiz için teşekkür ederim sayın CEKAA, ama malesef gördüğünüz gibi birkaç kişinin gereksiz kaygıları , birçok farklı meslekten, çok sayıda üyesi olan bu forumda paylaşmaya engel olabiliyor, gereksiz yere yapılan bir tartışma ile insanların şevkini kırabiliyor, inanın seviniyordum birileri bu işe merak sardı ve azda olsa yardımım oluyor diye ama şuan herkes soğudu benim gibi sanırım, kimse ne soru soruyor ne cevap yazıyor yada yorum yazıyor....yazık gerçekten çok yazık bukadar aktif bir forumda bu gibi olayların olması ve buna sebep olanlarında PROFESYONEL ÜYE olarak bu forumda yer almaları çok garip, artık heralde o engin EMC2 bilgilerini burada, herkesin rahatlıkla kullandığı MACHxx serisi bir programın yerini alacak şekilde bizimle paylaşır ve bizde o kişiler sayesinde o karma karışık ve sırf EMC2 için işletim sistemini bile değiştirip EMC2 kullanırız.... sabırsızlıkla bekliyorum EMC2 paylaşımlarını.....saygılarımla...

Mehmet bey
MDI Alt2 sekmesinde start teach -stop teach gibi sekmeler var bunlar ne işe yarar.
cevabınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
mehemt bey
MDI Alt2 sekmesinde start teach -stop teach gibi sekmeler var bunllar ne işe yarar.
cevabınız için şimdiden teşekkürler

Sayın mikroplu arkadaşım, MDI sekmesindeki Start Teach; manuel olarak girdiğimiz kodlar ile bir g kod dosyası oluşturmak için başlama butonu bu butona bastıktan sonra MDI satırına yazdığımız her kod hafızaya alınır ve Stop Teach butonuna basana kadar devam eder, Stop Teach butonuna basınca gcode klasörü içerisine bir teach.tap adında dosya oluşturur....selamlar...

Son düzenleme:
Epeydir mach kullanmama ragmen, katkilarinizdan istifade ediyorum. Saolun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri