Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mach ile ilgili sorunu olan arkadaşlar, lütfen bundan sonra msn adresimi eklesinler oradan yardımcı olmaya çalışayım, bugün itibari ile artık forumdan yorum ve cevap yazmayacağım.... elimden geldiği kadarı ile insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ama malesef birilierine sıkıntı oluyor sanırım, o yüzden bu yolu seçtim, kimse kusura bakmasın, yazdığım gibi bundan sonra sadece arasıra tıklar bakarım foruma, saygılar...*********@hotmail.com amacım kimseyi incitmek yada rencide etmek değil.... eğer bilmeden böyle bir duruma yol açtıysamda özürdilerim...

Mehmet bey bir arkadaşa cevabımda bana neden forumda konuyu paylaşmadığımı özelden iletişime geçmek istediğimi sormuştunuz... Sanırım kendi içinizde cevabı buldunuz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar öncelikle mehmet abinin gitmesine çok üzüldüm inş geri gelir ..son geldiğim kısımlardan biraz bahsedeyim makinaya 2 eksen daha ekledim toplam motor saysını şu anda 5 oldu. son ekledğim iki eksen sıcak tel ileköpük kanat kesmek için için ekledim. fakat bazı kanat tipleri var baş kısmı kalın uç kısmı ince bu tarrz kanatları kesmem için 2 motorun farklı zamanlarda farklı yerlerde olması gerekiyior amamach3 te bunu nasıl yapıcam bir çözüm getiremedim. yardımlarınız için şimdiiden teşekkkür ederim.

20zoifk.jpg

mekano DD2500 delik delme kullanıyorum fakat cnc hayatımda hiç kullanmadım bir hazır olarak kullanıyorum üzerindeki yazılım Mach3Mill ben kendim bir şeyler yapmak isityorum fakat bu iş hakkında hiç bilgim yok bir notepad text dosyası ile çalıştırıyorum fakat vericeğim bu kodları hiç bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Yani sorunum g codelerini ve mcodeleri hiç bilmiyorum bir yapıcağım işlem için bir dosya hazırlamam lazım gerekli ölçüleri kaydedip yapmam gerekiyor bu konuda acemiyim hiç bilmiyorum cnc ve Mach3Mil makinam resimde gördüğünüz gibi 12 adet profil deliyorum manuel sıfır nokta ayarlamayı başlıcağı noktayı biliyorum fakat bütün işlemlerin yapılacağı kodları ve bilmiyorum ne yapıcam ne yazıcam hiç bilmiyorum.

programda g codelerin ve m codelerin ne anlama geldiği yazyor ingilicezni yoksa translate kullanıın çok basitler.

merhaba,
arkadaşlar bu dfx'ten g-code oluşturma olayı delirtecek beni en sonunda bu konuyla ilgili telefon ile yardımcı olabilecek var mıdır??

Mehmet Abi gibi amacı gerçekten karşılık beklemeden yardımcı olmak isteyen birini küstürdülerse burada durup düşünmek lazım. Sebebini bilmiyorum ama eminim haklıdır. Destekliyorum...

kalp cam gibidir kırıldımı nekadar yapıştırırsanız yapıştırın eskisi gibi olmaz.
halbuki forum konusu çok güzel ilerliyordu.şimdiye kadar mach hakkında sorularımıza kesin cevaplar alabilirdik!!!

Arayan buluyor zaten , sorularına cevaplarını... Her zaman armut piş ağzıma düş olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri