Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mehmet bey çok teşekkür ederim ilginize. 24 v power alıp deneyip haber vereceğim. Başka sorularımda olabilir. Birde power takılı değilken sürücü kartındaki ışıkların hepsinin yanması normal mi?

sürücü kartı üzerindeki ledler normalde yanmaması gerekir ama elimizdeki statik elektrikten bile kızarabilir, kaldı ki LPT portundaki normalde olmaması gereken ama statik olarak bulunan enerjiden etkilendikleri için yanıyorlar, çünkü çok düşük voltajda bile (1- 1,5 volt ) yanabiliyor ledler...bence norma herhangi bir sorun teşkil etmez...

step motorlar eğer resimdekiler ise sanırım 1,5 amper her biri, toplam 4,5 Amper yük var yani, aşırı yüklenmedeki çekecekleri yükleri de hesaba katar isek topam 7 amper işimizi görür sanırım....

Merhaba Arkadaşlar, ne oldu? kimseden ses, seda çıkmıyor.... sanırım artık mach3 kullanmaktan vazgeçtiniz:D

Merhaba Arkadaşlar, ne oldu? kimseden ses, seda çıkmıyor.... sanırım artık mach3 kullanmaktan vazgeçtiniz:D

Proje lazım mehmetkose arkadaşım.:) 5 eksen bir uygulama iyi giderdi , otomatik takım değiştirmeli servolu bir sistem.;);) Bu arada mach3 te 5 eksen deneyip kullanan arkadaşlar varmı? Birde burda anlatılanlarla çoğu kişi sorunlarını çözüyor olabilir.

Ben bir konuda yardım almak istiyorum.PCMCI to paralel porta çevirici aldım.Bu çeviriciyi mach3 de nasıl uygulayacağım veya nasıl tanıtacağım.Şimdiden teşekkürler.

Ben bir konuda yardım almak istiyorum.PCMCI to paralel porta çevirici aldım.Bu çeviriciyi mach3 de nasıl uygulayacağım veya nasıl tanıtacağım.Şimdiden teşekkürler.

bilgisayara taktiktan sonra tekrar baslatmaniz yeterlidir.donanim ayarlarinda LPT 1 olarak gozukur.ondan sonra siradan mach3 ayarlarini yapabilirsiniz

sayın köse
cam programlarından birini edinemedim.
artcam'ın çok daha esnek bir yazılım olduğunu belirttiniz, fakat programı kullanmak için dongle olması gerekiyor.
bu nedenle artcamın en alt versiyonunun fiyatını uygun gördüm bununda dongle ile kullanılıp kullanılmadığını
biliyormusunuz. eğer öyleyse belki aynı dongle ile ileride diğer versiyonlarını da kullanırım diye düşünüyorum.

bu arada size step motorları hazırladım. bana adresinizi pm den verirseniz en kısa sürede göndereceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,403
Kullanıcılar
450,300
Son üye
objektifyorumcuofficial

Yeni konular

Geri