Mach3 Dokunmatik Ekran Kontrol Paneli Yapımı

Haydi bakalım başarılar. Sen bitir sonra belki ben de yaparım.

Abi seninkini kendi projemden daha çok merak ettim :D :D

Bilgisayar olarak ne var aklında :)

Yazık valla bu çocuğa,,
Tornacı,frezeci, kaynakcı, CeNeCe'ci, yazılımcı,çizimci oldu,spindle yaptı ATC'ye daldı, off off en son sulamacı olacaktı... bunada el atmış,,
@KAYSERİ sonucu herkes merak ediyor, kolay gele. (Bitince @Suat_Korkmaz 'a söyleme,, yazııkkktır.)

Yazık valla bu çocuğa,,
Tornacı,frezeci, kaynakcı, CeNeCe'ci, yazılımcı,çizimci oldu,spindle yaptı ATC'ye daldı, off off en son sulamacı olacaktı... bunada el atmış,,
@KAYSERİ sonucu herkes merak ediyor, kolay gele. (Bitince @Suat_Korkmaz 'a söyleme,, yazııkkktır.)

Artık çok geç abi :) potu kıralı çok oldu. Suat abi yapmadan duramaz şimdi :D

Artık çok geç abi :) potu kıralı çok oldu. Suat abi yapmadan duramaz şimdi :D

Off off,

8Do3qn.jpg

Farklı bir çalışma denk geldi paylaşalım hemen dedim. :) Bilgisayar güzelmiş :) :)
m39_newconsole_1000.jpg

Evet abi yeni projeye vesile olduk :D
Benim projeleri sıraya koysan ömrüm yetmez.

Mach3 için kullandığım laptop 96 yılına ait bir makine sanıyorum. Klavyesinde "Start" tuşu bile yok. Yani yeni bir bilgisayarı er ya da geç almak zorunda kalacağım. Yalnız bu noktada başka masraflar da çıkıyor. Kullandığım sürücü TB6560 4 eksenli bir kart. Yani LPT kullanıyorum. Bilgisayar değiştirince yeni USB kontrol kartı ve sürücüler de almam gerekecek. Bu yüzden cânım sürücüm bozulmasın diye uğraşıyorum.

Bende yeni akz almak zorunda kaldım. benim pc ıbm in 2000 yıllarından kalma ThinkPad Serisi Notebooku vardı geçen gün sorun çıkarmaya başladı. Ne yaptıysam olmadı bende yapıştırdım akz250 yi :D Biliyorsunuz zaten tb6560 ile aram hiç iyi değildi. 5 eksenli breakout board kullanıyorum ama paralel portlu makine bulmak zor

Dell d500 geçen sene iflas etti. d600 idare etti. d610 göz kırpıyor. d820 klavye rusca,, kenardan bakıyorum, mecbur kullancam artık. (Ortak özellikleri com+lpt, d820 hariç. ama halen cnc'm yok)

Fujitsu-Siemens Lifebook E8310 gelmiş geçmiş en iyi paralel portlu dizüstü bilgisayarı. Kazara bir yerde denk gelirseniz hiç kaçırmayın. Ben kendime almıştım arkadaştan. 4gb ram'i var. SSD taktım uçuyor. Hanım el koydu. Mach3 ile kullandığım en sorunsuz bilgisayar.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri