Müzikli danslı fiskiye sistemleri / Musical water fountain.

KingTesla

Üye

Öncelikle Herkese Merhaba ,

Ben doğu akdeniz üniversitesinde elektrik elektronik mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim.
Bitirme tezi olarak muziğin sesine(şiddetine) duyarlı fiskiye sistemi geliştirmem gerekiyor. Minyatür bir çalışma olucak araştırmalarıma göre Vu meter tasarlamam gerekiyor veya ses analizörü için MSGEQ7 entegresi var genelde Led sistemlerinde kullanılıyor ama bunu Su ile nasıl kontrol edebilirim bu konuda bir fikri yada böyle bir çalışması olan var mı ? (Dalgıç pompa(motoru) frekans inverter ile frekans aralıkları oynanarak suyun şiddeti ayarlanabiliyor fakat bunu muzikle nasıl kontrol edebilirim esas nokta burası çünkü her muzik değiştiğinde frekans inverterü o muziğe göre tekrar ayarlamam gerekicek hangi noktada üst seviyede yada alt seviyede olmasını ayarlamam gerekicek) Bunu yapmadan nasıl bir devre tasarlanabilir ? Herkese şimdiden teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum.

İs yerimde boyle birsey yapmak icin biraz dusunmustum sadece yapmadim dolaysiyla soyluyecegim seyler sadece benim fikrim baglayici olmasin. Su pompasinin cikisina te ile ayirip genlesme tanki bagla ve ayni zamanda basinc anahtari(presustad). Te nin diger ucunuda ventillerine ver. Atiyorum 5tane ventille yaptiracaksin bu dansi. Ventillerde oto gaz tamircilerinden cikma temin ettin diyelim. 12volt ile calisiyor. Burdan sonrasi nasil olur bilmiyorum ventil tam acilip kapanir ama pwm lerde nasil reaksiyon gosterir denemedim. İnsallah daha ucuz ve pratik birseyler cikar ortaya konuyu takip ediyorum basarilar...

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

suyun şiddetini frekans ile ayarlayabiliyorum demişsin.? o zaman yapman gereken tek şey 555li frekans üreteç devresi kuracaksın. çıkış frekansını ayarlayan bir sabit direnç var orayı kademeki yapacan. vu metrenin çıkışları ile orayı birleştireceksin. belli aralıklarde 8 direnç koyacan sese göre dirençler devreye girip çıkacak bu da çıkıştaki fekansı değiştirecek dolayısıyla sen bunu nasıl kullanmak istiyorsan kullanacaksın...,

King tesla bir yol buldun galiba bizimle paylasirmisin.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Evet bir tasarım yaptım çalışıyor. Fotoğraflarıyla paylaşıcam yakın zamanda.

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,191
Son üye
bilalcinar

Yeni konular

Geri