Müstakil ev topraklaması hakkında.

Merhabalar,

Müstakil bahçeli bir evimiz mevcut tesisat ortalama 20-30 yıl eski belki daha azdır. Kablolar tahmin ettiğiniz üzere 1.5, bir tane eski bir sayaç panosu mevcut eskiden içerideydi üzerinde 3 adet sigortası mevcut 1 tanesi şofben için ben o panoyu söküp temiz bir sigorta kutusu bağlıyacağım 3 adet'de yeni sigorta alacağım acaba vermek istediğiniz bir tüyo varmıdır birde eve topraklamayı kendim çekmeyi düşünüyorum nasıl yapabilirim yada yapabilirmiyim evin yaklaşık tüm odalarının eski tip priz ve düğmelerini yenileriyle değiştirdim yaş daha 18 deneyimli bilgilerinize ihtiyacım var.

Saygılarımla.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kablo kesiti 1.5 mm2 aydınlatma en fazla 10 amper siğorta
kablo kesiti 2.5 mm2 priz en fazla 16 amper siğorta
şohben direk hat klavuzuna bakın kablo kesiti ? mm2 siğorta b tipi ?
araştırın .
elektrikci çağırın .

Mustakil evinizin uygun yerine kazik cakip uygun kablo kesitiyle evinizin sigorta panosuna cekip dagitabilirsiniz.
Uygun topraklama kazigi ve kablo kesitiyle ilgili bilgiyi deneyimli ustalarimiz bilgi verirse daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri