LS xgb Serisi ile PC Haberleşme Kablo Bağlantısı

legend_349

Üye
merhaba arkadaşlar xgb plc ile pc arasındaki haberleşme kablosunun şemasını gönderirmisiniz. rs232 ye göre

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba arkadaşlar xgb plc ile pc arasındaki haberleşme kablosunun şemasını gönderirmisiniz. rs232 ye göre
merhaba aşağıdaki gibi bir kablo hazırlarsan işini görür.pc tarafı 9pin dişi plc tarafı 6 pin erkek olacak.
pc xgb
2--------6/4
3--------2
5--------5

Merhaba benim bilgisayar da rs232 girişi yok usb rs 232 bağlantısıyla olabilir mi onun bağlantı şeması var mı?

Mehmet bey ben bu konularda yeniyim kusura bakmayın D9 tarafı dediğinizi bilemedim

Ben bilgisayara usb çıkışını kullanıp dönüştürücüyü plc bağladım kglwın da connect dediğimde ringup failed diye hata veriyor yani bağlantı hatalı detaylı izah ederseniz memnun olurum

merhabalar LS XGB serisi plc ler var digitus da-70156 usb 2.0 rs232
çeviricim var ve kullanımdığım plc programı micro win step 7
digitus u yükledim( bu arada microsoft 10 yüklü pc de) fakat programı plc ye atmak yada yüklemek istediğimde hata veriyor ve pc yi kapatıyor ayarlarını yaptım (yanlış olabilir birşey diyemem ) fakat sorun yaşıyorum yardım ederseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri