logo problemi ilgilenen yok?

onur__

Üye
"logo kullanım kılavuzları" başlığı altında verilen örnekuygulamalar.rar dosyasındaki "trafiklambası uygulaması" FBD fonksiyon blok çizimi yanlış değilmi..?? yada ben nerde hata yapıyorum?

aynısını kopya çekerek çizemiyorum

farklı sitelerden indirdiğim örnek uygulamalarda hep aynı dosya çıktı...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
çizemiyorum deken tam sorunun ne çizerken yaşdığın sorunu yazarsan yardımcı olmaya çalışayım

sorun verilen resimdekinin aynısı kopyalayarak çizemediğim, eğer devre doğru ise ben yanlışımı bulamıyorum eğer yanlış ise doğrusu nasıl onuda çizemedim .yaparken bağlantı hatası veriyor. dosya linkte inceleybilirsin.kopya cekerek cizersen zaten görebilirsin

"logo kullanım kılavuzları" başlığı altında verilen örnekuygulamalar.rar dosyasındaki "trafiklambası uygulaması" FBD fonksiyon blok çizimi yanlış değilmi..?? yada ben nerde hata yapıyorum?

aynısını kopya çekerek çizemiyorum

farklı sitelerden indirdiğim örnek uygulamalarda hep aynı dosya çıktı...

dostum bu fbd yani lojik kapılarla yapıldığını biliyorsun.. Şimdi ben resmine bakıyorum. Sen şunu göz ardı ediyorsun. B08 and kapısının girişinden B06 ya çıkış almaya çalışıyorsun. O bağlamaya çalıştığın girişten tekrar girişe veremezsin. Bu mantıken yanlış zaten. Farkında mısın bilmiyorum......Her zaman olayı giriş yaptığın kapıdan sonra tekrar çıkışından diğer kapıya giriş yapabilirsin. Tabi arada yine yapacağan projeye uygun kapı kullanarak gerçekleştirebilirsin........

benim verdiklerim değildi aslında ilk verdiğim linkteki dosyayı incelersen orda mantık hatasıyla çizilmiş görünüyor .?

evet gördüm o yanlış bir çizim ama nasıl yapıldığı konusunda bir bilgim yok.....

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri