loadcell,ler sürekli yanıyor

sercaba

Üye
arkadaşlar ben biraz elektroniğe yabancıyım işletmede kömür bunkerlerinin ağırlını ölçen ve her bunkerin altnda bulan üç adet loadcell var ama bu loadceller sürekli yanıyor geçen gün bir şey farkettim bunkerin hemen altında kaynak yapıyorlar sanırım şasekablosunuda bağlamaışlar nasıl olsa motorların topraklama kablosundankaynak şasesi alıyor diye sonuç olarak loadceller yine iptal değiştirdik tekrar benim sormak istediğim şaseyi loadcellerin üzerinden geçmesini engellemek için loadcellin şase kablosunu sökmekten başka yapabileceğimiz bir şey varmı çünkü herzaman kaynak yapılırken yanlarında olamıyorum arkaşlarn

Sn:sercaba

Eğer loadcell metal gövdeli ve zemin ile malzemeye değen yüzlerinde izole malzeme yoksa şase kablosunuda sökmeniz birşey ifade etmeyecektir çünkü;bu seferde şaseyi kendi gövdesinden tamamlıyacaktırki buda loadcell'e zarar verecektir.Bunkerlerin ve loadcell lerin bağlantı şeklini gösteren bir resim , bunkerin dolu-boş ağırlığıyla ilgili bilgi yollarsanız daha net bir yorum yapabilirim.

Kolay Gelsin

Kaynagin sasesini yakina saglam yere koydur .yapacagin baska bisey yok

seninki tamamen kaynak kaynaklı kaynak esnasında load ceellerin enerjisini kesttirmeden baş edemezsin kaynak yapılan yerle şase mümkün oldugu kadar yakın olsun 10 cm gibi kaynakcıya tembihlersen sorun hallolur

benzer b ir sorunu bende yaşamıştım load cellere yakın yerlerden güçlü bakır by pass kabloları bağlayıp sorunu çözdük (elk en kısa yolu tercih eder diye düşündük) tabii sanayi bakn denetlemelerinde sorun çıkabilir bunu unutmamak lazım saygılar

Benim çalıştıgım fabrikadada pek çok bunker tartım uygulaması var kaynakla sürekli
0 bölgelerde kaynakta yapışıyor. fakat pek problem yaşamıyoruz. loadcelin üst ve alt
montaj plakaları arasında toprak kablosu var ve metal gövde topraklı.
Eger bu şekildede problemi cözemiyorsan loadcellerinde lastik takoz yoksalastik takoz koy.

kaynakcılar şaseyi kaynağı yapacağı yere puntalasınlar yok sa tak sök olmuyor

arkadaşlar sorunu lastik takozla hallettik gibi görünüyor teşekkürler

Kesinlikle load celleri kaynak yaparken sökmeniz gerekir şaseyi nekadar yakından da alsanı loadcell ex oluyor ... Bazı durumlarda load cell calısıyormus gıbı gorunuyor ama sorun cıkarıyor bu tartım yaparken sıcramalar sıfırlama prolemı ısı kompanzasyonu 5 -10 dercelık ısı degısımlerınde yanlıs tartım kalıbrasyon sorunları yanlıs tekrarlaabılırlık sayma problemı ve sayabılecegım bı cok problem bazı durmlarda load cellı yalıtıyorlar ancak hassas tartımlarda kose ayarında sapma yapıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,244
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri