LNB tamiri mümkün mü ?

boram

Üye
öncelikle paylaşımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim
arkadaşlar benim kafama takılan bir konu bulun makta dijital uydu anteleri hakkında bilgilerinizden yararlenıyorum vede çok yardım cı oldu bana ama kafama takılan konu LNB bu lnb ler tamirin mümkünü çok fazla LNB yi çöpe atıyoruz bunun tamiri hakkın da bilgisi olan hocalarımız var sa bizleri bilgilendirir se sevinirim ikli ve dörtlü lnb ler çok pahalı bilhassa küçük ilçelerde
bunların garanti kapsamı da olmuyor ve çöpe atıp yenisini almak zorun da kalıyoruz bu konu da bir yardım cı olursanız sevinirim
şimdiden çok teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın arkadaşım lmb kolay bozulacak malzemelerden degildir iç yapısı itibari ile ama kalitesiz ürün alırsanız mutlaka sorun yaşarsınız .Kaliteli ürünler biraz fiatlı olur ama 3-4 kere degiştirme ihtiyacını duymazsın.onarıma gelince tabiki yapılır ama cin malı bir bozuk lnb tamiri için 450 liralık birtezgah hazırla 5tl 5tl topla zaten kendisi kac para şahsen ben kendimi riske edip onarımına girmem

Son düzenleme:
mrb arkadaşım.bozulan lnbyi tamir etsende verim alamazsın.alırken iyi bi lnb alacaksın.lnb alırken 0.3 desibesil ve marka.desibesili ne kadar düşük olursa o kadar iyi verim alırsın.........saygılarımla

Tamiri önermiyorum olur tabikide hem zaman hemde maddi kayıpların fazla olur.

Arkadaşlar.Benim goldmaster 40400 FTA receverim var.Ben çok menunum.Ancak daizec ve lnb sorunu yaşıyorum.Kaliteli bir LNB markası önerebilir misiniz?Yoksa goldmaster almam daha uygun olmaz mı?Saygılarımla..

sayın arkadaşım lmb kolay bozulacak malzemelerden degildir iç yapısı itibari ile ama kalitesiz ürün alırsanız mutlaka sorun yaşarsınız .Kaliteli ürünler biraz fiatlı olur ama 3-4 kere degiştirme ihtiyacını duymazsın.onarıma gelince tabiki yapılır ama cin malı bir bozuk lnb tamiri için 450 liralık birtezgah hazırla 5tl 5tl topla zaten kendisi kac para şahsen ben kendimi riske edip onarımına girmem

ali ustam şu 450 tllik tezgahı biraz açarmısın yapacağımdan deil hanide :D sadece merak nasıl bi tezgah mış merak ettim doğrusu

RF konusunda yeterli bilgin varsa.........

LNB tamiri o kadar da zor deyil.......
sene 2000 lerde cok tamir yaptım .....

ilk yukseltec tr si bozulan en cok ...yani anlayacagın 3 tane klasık hatası vardır..hep aynı parca yanar....deyişirsin...

Temiz bir işcilikle para kazanırsın.......boş zamanın varsa tabiki..

ben bu LNB lerde tamır olur olmasınada boşa kurek çekmek gıbı bişey olur asıl benım sormak ıstedığım konu bır web sayfasında adam LNB yı transmıitter olarak kullanmış 11 gherz de rezımde açıklamış ama bana mantıklı gelmedı lnb içinde tadılat yapmiş vertıcal horızontal gırışı vertıcalı ıptal etmış horizontalı çıkış yapmış transistorlerı ters çevırmış çalışıp çalışmadığını bılmıyorum bunu almanca bır web sayfasında gordum boyle bışey olabılırmı

ben bu LNB lerde tamır olur olmasınada boşa kurek çekmek gıbı bişey olur asıl benım sormak ıstedığım konu bır web sayfasında adam LNB yı transmıitter olarak kullanmış 11 gherz de rezımde açıklamış ama bana mantıklı gelmedı lnb içinde tadılat yapmiş vertıcal horızontal gırışı vertıcalı ıptal etmış horizontalı çıkış yapmış transistorlerı ters çevırmış çalışıp çalışmadığını bılmıyorum bunu almanca bır web sayfasında gordum boyle bışey olabılırmı
gayet mantıklıneden lnb TX transmitter OLMASIN birkaç tadilat yaptıktan sonra alasan verici

telsiz amatörü abimizin sitesinde bu tip rf uygulamaları var
[url=http://******************

bu sitelerde aradığın dökümanları bulursunuz yapmak isterseniz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular