Lisans mezunu için elektrik tesisatı belgesi

tifosi16

Üye
İyi günler. İşletme lisans mezunuyum. Mezun olduğum bölümden alakasız bir şekilde uzun yıllardır babamla beraber elektrik tesisatçılığı yapıyorum. Elektrikle alakalı bir bölüm okumama rağmen bu iş de artık benim mesleğim olmuş durumda. Lakin herhangi bir belge alma fırsatım olmadı. İhtiyacım olan belge mesleki yeterlilik belgesi midir? Mesleki yeterlilik belgesi almam da lisans mezunu olmam bir sorun teşkil eder mi ? Bilgisi olanlar var mı ?

Babanızın yanında çalıştığınız süre sigortalı geçti ise ve belgelendirebilirseniz bulunduğunuz yerdeki mesleki eğitim merkezine başvurun.
Çalışma sürenize göre varsa katılmanız gereken dersler ve ardından sınavlar ile belgenizi alırsınız.

Babamla çalışırken sigortaya kaydım kısa süreliğine olmuştu. Devamında babamın prim günleri dolduğu için boşuna prim ödememesi için dükkanı bana devir etti, böyle bir durum da var.

Bulunduğunuz yerdeki mesleki eğitim merkezine başvurun.
En az uğraşı ile nasıl belge alabileceğiniz hakkında size en iyi onlar yardımcı olurlar.

En alt mesleki eğitim merkezi, lisans mezunu olduğunuza göre sadece almadiginiz dersleri alarak ön lisans veya lisans elektrik bölümü mezunu olabilirsiniz diye biliyorum. Tabi ÖSS sınavında kazanmak gerekir.
Zaten işi biliyorsan , parayı bastırınca diploma veren yurt dışında üniversiteler olduğu haberleri vardı. .

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri