Lineer hareket için motor seçimi

Ftek01

Üye
Arkadaşlar merhaba, şifremi kaybettiğim için yeni hesap açarak foruma yazıyorum.
Lineer bir sistemde ileri geri yaptırmak için dc motor kullanmıştım, swiçler yardımıyla yön ü ayarlıyordum.
Dc motor un ortalama tork u 20 nm, bunun alternatifi olarak hangi servo veya step motoru kullanabilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar merhaba, şifremi kaybettiğim için yeni hesap açarak foruma yazıyorum.
Lineer bir sistemde ileri geri yaptırmak için dc motor kullanmıştım, swiçler yardımıyla yön ü ayarlıyordum.
Dc motor un ortalama tork u 20 nm, bunun alternatifi olarak hangi servo veya step motoru kullanabilirim
Kusura bakmayın ama karnım aç ne yemek yesem acaba arkadaşlar kadar sığ bir soru olmuş . Yapılan iş ne , önceden niye sadece dc motor kullandınız , sonradan onu kullanmaktan niye vazgeçtiniz , yeni düşüncenizin size ne faydası olacağını düşünüyorsunuz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri