LG pls master k120s ile pc haberleşmesi

t2bighead

Üye
merhaba arkadaslar.
plc masterk120s ile pc arasında rs-232 üzerinden seri bağlantı kurdum. kullandığım pinler 2,3ve 5.
pc ye giden 2ve 3 nolu pinleri caprazladım. okuduğum pdf lere göre bağlantı bu şekilde.

KGL_win ile bağlantı kurdum fakat bu yeterli değil. verileri düzenli olarak alıp raporlamam lazım. Bu yuzden modbusı kullanıyorum şuan.

modbus ile verileri düzenli olarak almaya çalışıyorum. Okuyacağım adresler D0100 ile başlıyor ve hangi adresleri okuyacağımı biliyorum. modbus ile 03 komutu göndererek verileri okuyorum fakat duzenli olarak gelmiyor. bazen okuyor bazen okumuyor. Yani ortada stabil çalısan bi sistem yok.
Baştan sona yaptığım işler doğru mu değil mi emin de olamıyorum artık.
bu konuda nasıl bir yol izlemem gerek. kullanmam gereken başka programlar var mı ya da daha once bu işle ugrasan arkadaslar varsa yardımlarını esirgemesinler lütfen.
Çok kısıtlı bir zamanım kaldı bu konuda acil yardımlarınız gerekiyor. Cevaplarınızı bekliyorum.
herkese iyi çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri