LG 47lb670v anakart soğutucu

smarth71

Üye
Merhaba 47LB670V Led tv ekranda '' Lifes good '' şeklinde logo takılı kalma nedeni ile ana kartı tamir ettirdim..
Araştırmalarım sonucu bu modellerde işlemci anakart lehimlerinde ısınma ve soğuma sonucu lehimlerinde çatlama ve oksitlenme sonucu bu arızanın kronikleştiiğini öğrendim.
Ana kart işlemci üzerinde basit bir plastik şeklinde soğutucu mevcut,
Bunun yetersiz olduğunu ve zamanla yine aynı arızayı verebileceği konusunda tereddüt ediyorum.
Bu nedenle bunun yerine resme eklediğim alüminyum blok soğutucu takılsa daha sağlıklı olurmu.
Yada tavsiyeniz ne olur.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• lg.jpg
    lg.jpg
    367.5 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba 47LB670V Led tv ekranda '' Lifes good '' şeklinde logo takılı kalma nedeni ile ana kartı tamir ettirdim..
Araştırmalarım sonucu bu modellerde işlemci anakart lehimlerinde ısınma ve soğuma sonucu lehimlerinde çatlama ve oksitlenme sonucu bu arızanın kronikleştiiğini öğrendim.
Ana kart işlemci üzerinde basit bir plastik şeklinde soğutucu mevcut,
Bunun yetersiz olduğunu ve zamanla yine aynı arızayı verebileceği konusunda tereddüt ediyorum.
Bu nedenle bunun yerine resme eklediğim alüminyum blok soğutucu takılsa daha sağlıklı olurmu.
Yada tavsiyeniz ne olur.Teşekkürler.
için rahat ediyorsa ve yer varsa göm gitsin. termal macun sürmeyi unutma.

Olabilir

lg.jpg

için rahat ediyorsa ve yer varsa göm gitsin. termal macun sürmeyi unutma.
ustam termal macun zamanla kuruyacağından yerine termal ped daha uygun olmazmı
Sırf bu arıza yüzünden lg servis kart değişimine 2200 tl tamire 1000 lira istiyor. üstelik bu kartı 1 yıl önce tuner yandığı için komple değişmişti. 1 yıl gçmeden bu arıza çıktı. Daha uygun fiyat hallettik şükür.

o çipe daha büyük soğutucu + termal pad ,kesinlikle takmalısın.Çok faydası olur..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri