Lehim potası acil

ARUSNES

Üye
Arkadaşlar merhaba İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum . Lehim potasında bir numune denemem gerekiyor . Olur mu olmaz mı diye . Elinde olan abilerim varsa bi davet etse 5 dakika bir denesem . Niye almıyorsun diyecekler olursa . Param bitti

Yani bu işlerden pek anlayan biri değilim ve olmazsa hiçbir işime yaramayacak o yüzden birinde varsa denemek istedim

Potada yapilacak işlemi anlatirmisiniz?

Ne yapacaksınız? Görsel eklermisiniz neyi lehimleyeceksiniz?

Pota kullanımı seri imalatlarda oluyor. Bireysel için sıcak hava daha mantıklı.

Potada yapilacak işlemi anlatirmisiniz?

Ne yapacaksınız? Görsel eklermisiniz neyi lehimleyeceksiniz?

Pota kullanımı seri imalatlarda oluyor. Bireysel için sıcak hava daha mantıklı.
Bunu daldırma ile lehim oluyor mu diye denicem krem lehim aldım olmuyor telin uzerindeki emaye 400 de eriyor pota da 400 derece olduğunu varsayarak hem emayeyi alır hemde lehimler diye düşündüm ama bundan önce çok farklı şeyler denedim elimde kaldı hepsi bunu birinden denemeden almak istemedim

Ekli dosyalar

• IMG_20220718_141920.jpg
    IMG_20220718_141920.jpg
    361.9 KB · Görüntüleme: 12
Bunu daldırma ile lehim oluyor mu diye denicem krem lehim aldım olmuyor telin uzerindeki emaye 400 de eriyor pota da 400 derece olduğunu varsayarak hem emayeyi alır hemde lehimler diye düşündüm ama bundan önce çok farklı şeyler denedim elimde kaldı hepsi bunu birinden denemeden almak istemedim

Daha önce sorunuzda önerilerde bulunulmuştu.

Bir tavsiye daha vereyim. Bakir iletkeniniz çok ince. Kısa bir kablo alın. Ucunu 5 mm siyirin. Bobin iletkenini bu siyirdiginiz kabloya bolca dolayin. Üstüne lehim pastası ile havya ile ısıtıp lehim verin. Emaye telin izolasyonu atması ve lehim tutması lazım. Sonra aşağıdaki resimdeki gibi lehimli yeri izole edip bobinin yanına sarin. Kablonun diğer ucunu da iletken metale lehimleyin.

Daha kolay yolu bilmiyorum. Bu is yapıştırma v.s. ile kolay olmaz. Adetli olduğunu kısa çözüm aradığınızı yazmışsınız ama bence bir an önce bu yöntemlerden birini seçip ilerlemeniz lazim.
images (13).jpeg

Ayrıca asagida bir görsel daha ekliyorum. Daha önceki onerimdeki gibi teli iletken sarıp lehimlemisler. Sizde bu şekilde yapabilirsiniz.

images (14).jpeg

Son düzenleme:
Pota ısısı 400dereceye çıkmaz lehim bozulur 400derece ısıda lehim beklerse bozulur 400 derecelik ısı havyada olur bunun sebebi de lehim yapılacak yüzeyi 250-300derecelik güzel lehim yapma ısısına getirmek için lehim potaları genelde 200-300derece arası olur lehimlemek istediğiniz emaye telin içi aleminyum ise lehim yapamazsınız.aleminyum için özel flux ve özel lehim teli var

Forum istatistikleri

Konular
128,355
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri