Led yanmıyor

Enesacar

Üye
Elimde 2 tane led trafosu var birbirlerine köprülüler ikiside yanıyordu başta sonradan birisi yanmamaya başladı. Kontrol kalemiyle kontrol etsem sorunu bulur muyum , ya da direkt trafo mu patlamıştır patladıysa neden patlamıştır ? ( Işık vermeyen ledin trafosundaki yeşil ışık yanmıyor )
IMG_4660.jpeg böyle bağlılar

IMG_4659.jpeg bu çalışmayan led

IMG_4658.jpeg bu çalışan led

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1-kontrol kalemi test /ölçüm cihazı değildir. biz ustalar tornavida yerine kullanırız. (hoş bazen o işe bile yaramıyor)
2- benim gibi gözlükleriyle bile göremeyenler için, o kabloların hangisi AC hangisi DC gösterseydin azcık anlamaya çalışır yardım ederdim.
3- biz kablo döşerken yada bağlarken/montaj yaparken evrensel kurallara uymaya özen gösteririz. arkamızdan gelen tamirci çarpılmasın filan diye.

Daha fazla bilği vermeniz .
Trafo bozuksa .
İş güvenlik dikkat ederek trafoyu yenilemeniz .

Son düzenleme:
Bu şekilde slim trafolarda benzer problemler çok oluyor sanırım

1-kontrol kalemi test /ölçüm cihazı değildir. biz ustalar tornavida yerine kullanırız. (hoş bazen o işe bile yaramıyor)
2- benim gibi gözlükleriyle bile göremeyenler için, o kabloların hangisi AC hangisi DC gösterseydin azcık anlamaya çalışır yardım ederdim.
3- biz kablo döşerken yada bağlarken/montaj yaparken evrensel kurallara uymaya özen gösteririz. arkamızdan gelen tamirci çarpılmasın filan diye.
Çalışmayan led için sağ taraf ac sol taraf dc
Bu şekilde slim trafolarda benzer problemler çok oluyor sanırım
Yeşil ışığı yanmıyor ben de trafo bozuk diye düşünüyorum

Fotodaki işaretli yerlerin voltaj varmı ? bakmanız .
L : Faz ( canlı uç )
N : Nötr .
Ölçü aletiniz varsa ölçüm yapmanız .

qqq.png

led1.png

Son düzenleme:
ölçü aletim yok o yüzden voltaj var mı yok mu bakamıyorum ama sağdaki trafo çalışıyor onda voltaj var
güzel insan elektrik/elektronik olasılıklar üzerinden yapılmaz. ölçüm aletin yok ise, ölçüm yapamıyorsan; benim halam, amcam olamaz. sen halan kim amcan kim onu göster. ha gösteremiyorsun, gözü görenlerden yardım al. yoksa bundan sonra yapacağım yorumlar pek güzel olmayacak.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri