Led tv gec açılma sorunu

ozgurtosun

Üye
merhaba arkadaslar awox 49" led tv onceleri bir kac saniye sonralari giderek artan 10 dk bazen daha fazla gec acilma sorunuyla karsikarsiya kaldim stanby isigi yanip sonmuyor sabit kirmizi acilinca yesil oluyor kondansatorleri gozle kontrol ettim normaldi yinede resimde isarediklerimi degistirdim ama nafile resmi atiyorum sizce hangi elamanlari kontrol etmeli degistirmeli yardimci olursaniz sevinirim
IMG_20220810_131559.jpg

merhaba arkadaslar awox 49" led tv onceleri bir kac saniye sonralari giderek artan 10 dk bazen daha fazla gec acilma sorunuyla karsikarsiya kaldim stanby isigi yanip sonmuyor sabit kirmizi acilinca yesil oluyor kondansatorleri gozle kontrol ettim normaldi yinede resimde isarediklerimi degistirdim ama nafile resmi atiyorum sizce hangi elamanlari kontrol etmeli degistirmeli yardimci olursaniz sevinirim Ekli dosyayı görüntüle 89700
Çok sallamıyorsam çünkü tv konusunda fazla tecrübem yok burada smps kısmı yok , ortada görülen buck konvertör ve diğer devreler olsa gerek . Esas smps kısmını kontrol etseniz daha iyi olur .

Anakart üzerinde test point noktaları olmali. Bu noktaları sorun varken ölçün kac volt var olması gereken kac volt karşılaştırın.

Dc çıkış noktaları bunlar 3.3 volt 5 volt 12 volt v.s. kontrollerini yapın.

Kuzey-Doğu turuncu kondansatör.
Muhtemelen 4,7µ-10µ/50V olmalı.

Hatta tüm elkoları değiştirin.
Tüm elkolari değistirdim sorun devam ediyor stndbydan kumandayla tusla cikmiyor bazen cok gec cikiyor basildiktan 3 saat 5 saat sonra ama menuden acilis saatini ayarladimmi saatinde kendi otomatik gecikmeden aciliyor

Çok sallamıyorsam çünkü tv konusunda fazla tecrübem yok burada smps kısmı yok , ortada görülen buck konvertör ve diğer devreler olsa gerek . Esas smps kısmını kontrol etseniz daha iyi olur .

Elektronik cevaplar için ATOM KARINCA
Diğer Elektrik için .
merhaba arkadaslar awox 49" led tv onceleri bir kac saniye sonralari giderek artan 10 dk bazen daha fazla gec acilma sorunuyla karsikarsiya kaldim stanby isigi yanip sonmuyor sabit kirmizi acilinca yesil oluyor kondansatorleri gozle kontrol ettim normaldi yinede resimde isarediklerimi degistirdim ama nafile resmi atiyorum sizce hangi elamanlari kontrol etmeli degistirmeli yardimci olursaniz sevinirim Ekli dosyayı görüntüle 89700

https://restartatorium.com/tr/tv-lg-longue-a-sallumer-probleme-et-solution/
  • bir yazılım hatası
  • sistem eskimesi
  • hatalı veya uyumsuz bir cihaz
  • yorgun veya arızalı bir kapasitör
  • ömrünü tamamlamış bir elektronik kart

Son düzenleme: