Led ray spot arıza.

zanzin

Üye
Ustalarım bir sorunum var ve beni aşıyor, mağaza da ray spotlar var trifaze fakat mono bağlı sorun yok en fazlasında 10 adet 40w spot var ama sıkıntı şu ki 5 mt rayda 6 spot var ilk 3 yanıyor 4. yanmamaya başlıyor, ertesi gün başka bir rayda 10 spot var 8. sönüyor diğerleri sağlam, bağlantılar doğru! nötr sağlam! başka ne gibi sorun olabilir bakmam gereken? Mağaza zincir mağaza spot driver lar her zamanki driver kaliteli!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ustalarım bir sorunum var ve beni aşıyor, mağaza da ray spotlar var trifaze fakat mono bağlı sorun yok en fazlasında 10 adet 40w spot var ama sıkıntı şu ki 5 mt rayda 6 spot var ilk 3 yanıyor 4. yanmamaya başlıyor, ertesi gün başka bir rayda 10 spot var 8. sönüyor diğerleri sağlam, bağlantılar doğru! nötr sağlam! başka ne gibi sorun olabilir bakmam gereken? Mağaza zincir mağaza spot driver lar her zamanki driver kaliteli!
Yanmayanları nasıl düzelttiğinizi söylememişsiniz. Yukarıdaki sorunun yanıtı nasıl düzelttiğinizin içinde gelecektir.

gerilim düşümü olabilirmi.

driverler ısınıyor mu?
Ustam aşırı bir ısınma yok!
Yanmayanları nasıl düzelttiğinizi söylememişsiniz. Yukarıdaki sorunun yanıtı nasıl düzelttiğinizin içinde gelecektir.
Düzeltemiyorum sayın ustam sorun o zaten, günaşırı bir bazen iki gidiyor 🙂
gerilim düşümü olabilirmi.
Yani 4 spot olan bir ray linye müstakil 3*2,5 pano uzaklığı max15mt???

arkadaş böyle durumlarda aklımıza ya driver yada hatalı bağlantı gelir. eminiz ki sen hatalı bağlantı yapmadın. burada yapacağın şey led söndüğünde elektriğini kontrol etmek olacaktır. driver istediğin kadar iyi de, üretici firma her zaman sınırda driver koyar pakete.

ilk kurulum sorun mu ? , sonradan mı oluştu .?

bu alt foto ürün mü ? driveri içince 220 volt ile çalışır . normal lamba gibi sayılabilir . ( driveri içinde )

2035-750x750.jpg

Son düzenleme:
Raylardaki baralar zaman içinde gevşemiş olabilir,söküp takma ile düzeliyormu spotların yanması,ya da spotlardaki kontaklar gevşeyebilir,sönen spotları dışarıda denedinizmi?
İyi monte edilmemiş rüzgara temasa bağlı olarak rayların gevşemesi ve temazsızlığı da mümkün.
Trifaze raydaki spotlarda uygun fazda çalışması için bir seçme anahtarı olur onu çevirip denedinizmi(monofaze bağlansada).

Düzeltemiyorum sayın ustam sorun o zaten, günaşırı bir bazen iki gidiyor 🙂
Ray üzerinde örneğin 6 spottan biri arızalanıyor diğerleri sorunsuz ise hata spotta aranır ancak rayların metal bası bar yüzeylerini korozyon karşı kontrol etmekte yarar var.
Ne marka spot kullanılıyor bilmiyoruz ancak orta, düşük sınıfsa kaliteli ürün kullanmaya yönelmek tercih edilebilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri