LCD TV Ölü Pixel Tamiri

fractal

Üye
Arkadaşlar muhtemelen daha önce bu konu açılmış olabilir.şunu öğrenmek istiyorum.benim lcd tv darbe sonucu ekranda ölü pixeller oluştu.ve boydan boya cizgide cıkıyor.bunu tamir etmenin bir yolu varmı.pc ekranları gibi monitör tek parçamı yoksa.birleştirmemi.?

geçmiş olsun. daha önce benimde başıma gelmişti. tv yi değiştirmek zorunda kalmıştım

panelin değişimi gerekir ki tv den pahalı olur tv ne marka,model? arçelik öyle bir durumda değişim yapmıştı vertical banding olan 32'' tv'yi alıp 40'' vermişti darbeden söz etme.

renkli renkli çizgiler var ekranda.acaba sadece kartlarda problem olabilirmi.çünkü ledler bozulsa hiç yanmaması lazım değilmi.birde büyük ekranlar tek parçamı?modül modül değilmi.hani sadece bozuk bölgenin modülü olsa değiştirilmezmi?henüz o teknolojiye gelmedikmi yoksa..

renkli renkli çizgiler var ekranda.acaba sadece kartlarda problem olabilirmi.çünkü ledler bozulsa hiç yanmaması lazım değilmi.birde büyük ekranlar tek parçamı?modül modül değilmi.hani sadece bozuk bölgenin modülü olsa değiştirilmezmi?henüz o teknolojiye gelmedikmi yoksa..
Panele darbe sonucu oluşan piksel ve görüntüdeki bozulma hatalarının düzeltilmesi pek mümkün olmuyor,ancak görüntüdeki belirttiğiniz bozulmanın darbedenmi kaynaklandığının panelde ince çatlak oluşumunun meydana gelip gelmediğinin veya cihazdaki başka hatadanmı kaynaklandığının tespitinin işin uzmanınca yapılması gerekir.
Panel arızası kesin ise değişimi malesef ekonomik olmamaktadır.Ancak panel hatalarının birçoğu tamir edilebilmektedir.Nette bu işi yapan firmalar ve adresleri bulunmaktadır.Bozuk görüntü resmini onlara göndererek ve görüşerek fikirlerini almanızı öneririm.Kolay gelsin.

servisi ara vertical bandig oldu ne yapılabilir diye sor garantisi varsa tabi yoksa o çöp hayır gelmez ondan.

Resim ekle ki ezbere konuşmayalım kardeş ;). Cihaz kapalı ve açık durum.

bu gitti... vertikal bandig oldu hoporlörleri neden olmuş yüksek sesle izleniyordu...
2014-11-17 17.35.30.jpg

bu geldi

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri