LCD Kontrol Kartı,Paneldeki Siyah Görüntü Sorunu

beko_64

Üye
Banggood üzerinden T.sk105a.03 model olan 30pin 2ch 6 bit bir LCD Kontrol kartı aldım.Yazılımını yükledim ama ekran LVDS ayarlarını tam yapamadım galiba ekranda birden 1snlik bir siyahlık oluyor geri gidiyor neden yapar bunu nasıl düzeltebilirim?

EKRAN::Hp Notebooktan çıkma Samsung LTN154X3-L01 1ch 6 bit 30pin TFT Panel

EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ:1280x800

LCD Kontrol Kartı Ürün linki:https://www.banggood.com/T_SK106A_03-T_SK105A_03-Universal-LCD-LED-TV-Controller-Driver-Board-TV-or-PC-or-VGA-or-HDMI-or-USB+7-Key-Button+2ch-6bit-30pins-LVDS-Cable+1-Lamp-Inverter-p-1401873.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search
1.Resim Sorunu gösteriyor. 2.Resimde normal hali
SavedImage_20210202_153858_26.jpg
SavedImage_20210202_153858_27.jpg

Ürünün sayfasında ekran çözünürlüğüne göre firmware atılması lazım diyor. Yaptın mı bunu

Ürünün sayfasında ekran çözünürlüğüne göre firmware atılması lazım diyor. Yaptın mı bunu
Tabiki.1280x800 çözünürlük açıklama kısmındaki T.sk105.03 yazılım dosyasını indirdim.Genel bir sürücü yoktu 1280x800 için CPS198_20052547_FZSM_SK105A_03_A1_IR_XY_AP_M90_PNL_B141EW01_1280_800_S6L_4M_P_7KEY_REF100_920fd214_20201117_125942 adlı yazılımı yükledim yazılımı yüklemeden önce hiç çalışmıyordu.Yazılımı yükledim görüntü geldi ama negatiflik vardı bit ayarını 6 ya çekince düzeldi.Şimdi hala neden bu siyah ekran gelip gidiyor anlamdım ekranın yarısına geliyor 1 sn geri gidiyor bazen 2-3 sn de bir bazen de 1 dk da bir iki kez.2ch 6bit 30pin kablo çıktı içinden benim ekran 1ch acaba bundan dolayı mı yapıyor yoksa.Bunu panel ayarlarından değiştirebilir miyim?

Kartı satanla iletişime geçtin mi? Eğer senin ekran onların desteklediği lcd ler arasında varsa kanal sayısı önemli değil çalışması lazım. Belki kart arızalıdır, senden önce bu problemi yaşayan olmuş mu arattın mı internette

Ürünü Banggood dan aldım ve iletişime geçtim ilgili departmanın cevap vermesini bekliyorum bu site aliexpress gibi araya satıcı koymuyor direkt kendi deposundan gönderiyor.
Kartı satanla iletişime geçtin mi? Eğer senin ekran onların desteklediği lcd ler arasında varsa kanal sayısı önemli değil çalışması lazım. Belki kart arızalıdır, senden önce bu problemi yaşayan olmuş mu arattın mı internette
Bu sorunu yaşayanı görmedim yorumlarda hiç yazılım kaynaklı yapamayanlar var.

Arka aydınlatmayı ccfl deneyebilir misin, sanki ondan kaynaklı. Başka kaynakla veya alt üst soketlerini değiştirerek aynı sonuç mu veriyor. LEde dönüşüm de düşünebilirsin biraz daha masraf şart.

Arka aydınlatmayı ccfl deneyebilir misin, sanki ondan kaynaklı. Başka kaynakla veya alt üst soketlerini değiştirerek aynı sonuç mu veriyor. LEde dönüşüm de düşünebilirsin biraz daha masraf şart.
Hocam başka kaynak derken anlayamadım.12V 4A'lik adaptörle güç veriyorum 3A-5A arasında çalışabileceği yazıyor.Led'e dönüşüm olabilir ama ilerde hocam uydu alıcısı kablo felan da almam lazım TV'ye dönüştürmek için parçayı almıştım.

Hocam o ccfl ayarını nasıl yaparım bu yazılımdan jeida ve ns seçenekleri var sadece

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu ekranda ccfl bağlantısı 1 tanemi 2 tanemi?

Sorunlu resme baktığımda kararan kısım keskin bir çizgi halinde.

Yani sorunun arka aydınlatma da değil sorunun kablo bağlantıları yada yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Kablolarla oynadığınızda sorunda düzelme oluyormu? Düzelme oluyorsa temassızlık nerede onu bulmak lazım. Yok değilse bence bir deneme için ekranın çözünürlüğünü 1280x800 olduğunu yazmışsınız çözünürlüğü düşürme şansınız varmı bir alt çözünürlük için yazılım yükleyip deneme oluyorsa birde o şekilde deneyiniz.

kolay gelsin.

Bu ekranda ccfl bağlantısı 1 tanemi 2 tanemi?

Sorunlu resme baktığımda kararan kısım keskin bir çizgi halinde.

Yani sorunun arka aydınlatma da değil sorunun kablo bağlantıları yada yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Kablolarla oynadığınızda sorunda düzelme oluyormu? Düzelme oluyorsa temassızlık nerede onu bulmak lazım. Yok değilse bence bir deneme için ekranın çözünürlüğünü 1280x800 olduğunu yazmışsınız çözünürlüğü düşürme şansınız varmı bir alt çözünürlük için yazılım yükleyip deneme oluyorsa birde o şekilde deneyiniz.

kolay gelsin
Panelden bir lvds bir de aydınlatma için çıkış var ccfl o oluyor galiba o da inventer'a bağlı.Çözünürlük düşürme şansım var denedim de ama yine aynı.LVDS ayarları ile ilgili olduğunu düşünüyorum ben ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.Kabloları da bir kontrol edeyim tekrar.

Temassızlık ile ilgili bir sorun yok hocam kablolar düzgün bir şekilde yerine oturuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri